szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Molnár Lajos a nap folyamán Gyurcsány Ferenctől meghallgatást kért, amelyre miniszteri tisztségéről történő írásbeli lemondásával érkezett - közölte Gál J. Zoltán a szerdai kormányszóvivői sajtótájékoztatón. Az SZDSZ sajnálja Molnár lemondását.

Molnár távozása váratlan és szükségszerű
A hvg.hu elemzését itt elolvashatja.
A Miniszterelnöki Hivatal államtitkára kérdésre válaszolva elmondta: Molnár Lajos személyes indokkal magyarázta lemondását, az újabb egészségügyi miniszter személyéről a koalíciós szerződés értelmében a Szabad Demokraták Szövetsége dönt. Gál J. Zoltán hangsúlyozta: az egészségügyi reform a miniszter lemondása után is folytatódik.

Az SZDSZ továbbra is elkötelezett az egészségügyi reform iránt, felelősséget vállal a szaktárca tevékenységéért, ugyanakkor sajnálja, hogy Molnár Lajos lemondott a minisztérium vezetéséről - közölte a liberális párt elnöke. "Az SZDSZ megköszöni Molnár Lajos eddigi munkáját, elismerjük az egészségügy átalakítása érdekében végzett tevékenységét és eredményeit. Sajnáljuk döntését, amely szerint nem vállalja tovább az egészségügyi tárca irányítását" - fogalmazott közleményében Kóka János. 

Kóka János hangsúlyozta: a liberálisok továbbra is elkötelezettek az egészségügyi reform iránt, ott állnak Horváth Ágnes államtitkár és az Egészségügyi Minisztérium csapata mögött, tevékenységükért pedig felelősséget vállalnak. A pártelnök közölte azt is, hogy estére rendkívüli ügyvivő testületi ülést hívott össze, és a szükséges egyeztetéseket követően megteszik javaslatukat az új miniszter személyére.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Molnár távozása váratlan és szükségszerű

Vizitdíj, egyéni számla, kórházösszevonások, kórházközpontok létrehozása, gyógyszerlicit, vállalkozási tilalom orvosoknak, a patikamonopóliumok és a kötelező kamarai tagság felszámolása – néhány elem a Molnár Lajos fémjelezte egészségügyi reformból. Egy-egy elem más miniszternél egész életműnek számítana. Molnár tíz hónap alatt abszolválta, utána vette a kalapját. Távozásával a reform lassabb sebességre válthat, vagy tán véget is érhet.