szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A koalíciós pártok szakértői június 25-ig meg fognak egyezni az egészségbiztosítás átalakításáról - mondta Schvarcz Tibor, az MSZP egészségügyi szakpolitikusa.

 

A szakértők állapodnak meg június 25-ig - válaszolta az MTI kérdésre a kormánypárti képviselő, hozzátéve: ha a szakértők megállapodnak, akkor már csak rá kell bólintani a javaslatra. Schvarcz Tibor közölte: sem az SZDSZ által preferált több-biztosítós elképzelést, sem az MSZP által javasolt modellt nem vettették el. Elmondta: a szocialista egészségpolitikusok javaslata az Országos Egészségbiztosítási Pénztár átalakítását és regionális biztosítók létrehozását tartalmazza. Schvarcz Tibor cáfolta azt a laphírt, hogy vasárnap frakcióülés lett volna. Mint mondta, egy megbeszélés volt, amelyen a frakciónak csak egy része volt jelen. Csak beszéltünk a lehetőségekről, de nem volt végleges álláspont - fűzte hozzá.

A szakpolitikus elmondta, hogy a többségi álláspont az volt, hogy tárgyalni kell, és június 25-ig "meg fogunk egyezni szakértői szinten". Hozzátette: most már csak szakértői tárgyalások lesznek. Arra a kérdésre, miért marad el a keddre tervezett egyeztetés, az MSZP-s képviselő azt mondta: még eléggé messze vannak egymástól az álláspontok. Mint mondta, a keddi egyeztetés is szakértői szintű lett volna.

A Népszabadság kedden azt írta: elmarad az egészségügy biztosítói modellváltásáról szóló, estére tervezett koalíciós egyeztetés. A lap források említése nélkül közölte, hogy vasárnap a szocialista frakció rendkívüli ülésén elutasította az SZDSZ által javasolt több-biztosítós modellt.

Kóka János, az SZDSZ elnöke hétfőn közölte: közös az elkötelezettség a koalíciós pártokban, hogy a június 25-ével kezdődő héten jussanak megegyezésre valamennyi kérdésben, annak érdekében, hogy a reformmunka a korábbiaknál nagyobb sebességgel folytatható legyen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

"Az egészségügyet kell rendbetenni, ráépíteni a biztosítást gyerekjáték"

Az egymás mellett tevékenykedő egészségbiztosítók között egy lenne az OEP Zrt., legalábbis az üzleti biztosítók ezt így gondolják - mondta a Generali Reform Műhely és a Széchenyi István Szakkolégium által rendezett kétnapos konferencián Paál Zoltán a Generali-Providencia Biztosító igazgatósági tagja.

MTI Itthon

Egészségbiztosítás: Horváth opitimista, Mikola kritikus

Az egészségbiztosítás területén az üzleti biztosítók piacra lépése minőségjavulást eredményez, megteremti a rendszer fenntarthatóságát, és igazságos lesz - mondta az egészségügyi miniszter egy szakmai konferencián.

MTI Gazdaság

A Fidesz lándzsát tör az egybiztosítós modell mellett

A Fidesz azt javasolja az Országgyűlésnek, határozatban mondja ki az ország összes állampolgárát magában foglaló kockázatközösségen alapuló egészségbiztosítási modell megőrzését, az egészségbiztosítás kötelező tagságát, valamint a jövedelemarányos járulékfizetési rendszer megtartását - jelentette ki Mikola István, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának fideszes alelnöke.

Kovács Andrea (hvg.hu) Itthon

Horváth Ágnes és a boncolási diagnózis

Light kólával pörgeti fel magát, és reméli, hogy emlékezni fognak a nevére. A népszerűtlenség láthatóan nem emészti, a biztosítási modellről beszélve izgalomba jön. A külföldre költöző orvosokat nem állítaná meg, de tárt karokkal várja vissza őket. Anyatigrisként védelmezi az egészségügyi reformot. Horváth Ágnes egészségügyi miniszterrel beszélgettünk.

hvg.hu Gazdaság

A több-biztosítós modell lesz a befutó?

Az egészségbiztosítási reform iránya a koalíciós pártok szándékait, s a téma szakértőinek véleményét figyelembe véve, alighanem eldőlt. Olyan több-biztosítós rendszert fognak létrehozni, amelyben az állami garanciák rendszere és maga az Országos Egészségbiztosítási Pénztár is tovább él a magánbiztosítók mellett. A részletekről még egy darabig elvitatkoznak.

hvg.hu Itthon

Kókáék bemutatták a "kompromisszumos vegyes" modellt

"Kompromisszumos vegyes" egészségbiztosítási modellt mutatott be Horváth Ágnes és Kóka János. Az SZDSZ május végéig szeretné a tervezetet elfogadtatni koalíciós partnerével, így szeptemberre már a parlament elé kerülne az OEP és a magánbiztosítók piacával számoló, kvótarendszert alkalmazó modell.