szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Továbbra sem született megállapodás a koalíciós pártok között a hétfő késő estig tartó konzultáción - mondta el újságíróknak Horváth Ágnes liberális egészségügyi miniszter.

A tárcavezető annyit közölt: "bizonyos kérdésekben sikerült előrelépnünk, de még kell tovább haladnunk a tárgyalásokkal". Arról azonban nem kíván nyilatkozni, hogy melyek azok a pontok, amelyekben megállapodtak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Bokros: zavaros az MSZP egészségbiztosításról szóló anyaga

Az MSZP egészségbiztosítási rendszer reformjáról szóló anyagában nemzeti kockázatközösség megőrzéséről, egy biztosítóról és több pénztárról, szolgáltatók közötti versenyről valamint kisebbségben megjelenő magántőkéről beszél. Bokros Lajos, a CEU vezérigazgatója kritikusan elemezte a szöveget.

Vélemény

Rékassy: több-biztosító helyett orvos-menedzsment csoportokat

Dr. Rékassy Balázs orvos-egészségügyi szakközgazdász, a GKI Egészségügy-Kutató Intézet tagja májusban bírálta az akkor indult egészségügyi reform koncepcióját. Gyurcsány Ferenc ezután találkozóra hívta, ahol Rékassy ismertette a több biztosítós modell szakmai veszélyeit, és megvalósíthatatlanságát, illetve a reformalternatívát jelentő - területi orvos-menedzsment csoportok felállítását célzó - elképzeléseket. Ám ekkor a kocka már el volt vetve: az MSZP-SZDSZ megállapodás a máig kidolgozatlan több-biztosítós modell mellett tört lándzsát.

MTI Itthon

Egészségbiztosítási reform: az SZDSZ három feltétele

Az egészségbiztosítás átalakításával ne legyen monopolhelyzet a biztosítók között, a biztosítási egységek már működő rendszerhez igazodjanak és a magánbiztosítóknak megérje befektetni; az SZDSZ ehhez a három feltételhez ragaszkodik - közölte Horn Gábor, koalíciós koordinációért felelős államtitkár.

Vélemény

Reform-forgatókönyvek: egészségbiztosítási túlélőtúra

Az egészségügyi reform OEP-monopóliummal szembeni, többszereplős, piaci verziója (és a sokszor lebegtetett, de országos gyakorlattá mindeddig nem vált kórház-privatizáció) apropóján mindig felmerül a jobboldalról ismételgetett vád: így a népegészségügy gazdag- és szegénykórházakra hasad. Ergo: a felgyógyulási esélyek terén a jövedelmi helyzet (is) mérvadó lesz.