szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az egészségbiztosítás átalakításával ne legyen monopolhelyzet a biztosítók között, a biztosítási egységek már működő rendszerhez igazodjanak és a magánbiztosítóknak megérje befektetni; az SZDSZ ehhez a három feltételhez ragaszkodik - közölte Horn Gábor, koalíciós koordinációért felelős államtitkár.

Horn Gábor szerint tartani kell a koalíciós megállapodásban vállalt határidőket, október elején be kell nyújtani a törvénycsomagot a parlamentnek, mert ha 2008 elejétől nem indul meg az átalakulás, akkor az 2009-ben már nem fog befejeződni, és - mint mondta - 2010-ben a "választások áldozatává" válik az egészségügyi reform.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemény

Reform-forgatókönyvek: egészségbiztosítási túlélőtúra

Az egészségügyi reform OEP-monopóliummal szembeni, többszereplős, piaci verziója (és a sokszor lebegtetett, de országos gyakorlattá mindeddig nem vált kórház-privatizáció) apropóján mindig felmerül a jobboldalról ismételgetett vád: így a népegészségügy gazdag- és szegénykórházakra hasad. Ergo: a felgyógyulási esélyek terén a jövedelmi helyzet (is) mérvadó lesz.

MTI Itthon

Egyeztetnek az egészségbiztosításról

A két pártelnök részvételével megkezdődött a koalíciós pártok egyeztetése az egészségbiztosítási rendszer átalakításáról kedd délután a Parlamentben.

hvg.hu Gazdaság

Bokros: zavaros az MSZP egészségbiztosításról szóló anyaga

Az MSZP egészségbiztosítási rendszer reformjáról szóló anyagában nemzeti kockázatközösség megőrzéséről, egy biztosítóról és több pénztárról, szolgáltatók közötti versenyről valamint kisebbségben megjelenő magántőkéről beszél. Bokros Lajos, a CEU vezérigazgatója kritikusan elemezte a szöveget.