szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A dolgozó anyák döntő többsége – ha meg tudná oldani – nem adná fel a munkáját, és többségük úgy érzi, hogy mindig vagy majdnem mindig rendben van az egyensúly a munkájuk és a magánéletük között – derül ki az Accenture felméréséből.

Egy több mint 700 – középső és felső vezetői posztokon – dolgozó anya részvételével készült online felmérés során a megkérdezettek közel 90 százaléka nyilatkozott úgy, hogy ha probléma nélkül meg tudná oldani, akkor teljes (31 százalék), rész- (26 százalék) vagy rugalmas munkaidőben (33 százalék) dolgozna. Mindössze 11 százalék felelte azt, hogy egyáltalán nem dolgozna.

Ezen túl mintegy háromnegyedük (74 százalék) érzi úgy, hogy mindig vagy majdnem mindig rendben van a munka és a magánélet egyensúlya, és tíz válaszadóból mintegy hét (69 százalék) véli úgy, hogy a nők mindkét fronton helyt tudnak állni.

A válaszadók megítélése szerint a leggyakrabban felkínált opciók a rugalmas és a részmunkaidő, valamint a módosított munkahét (a megkérdezettek 61 százaléka, 51 százaléka, illetve 44 százaléka említette ezen lehetőségek valamelyikét). Ugyanakkor csupán 37 százalék számolt be arról, hogy a munkahelyük biztosítja számukra a távmunka lehetőségét, holott ez a megoldás lenne a legnépszerűbb (50 százalék) mindazok körében, akik számára nem elérhető ez a foglalkoztatási mód.

A megkérdezettek által felsorolt további preferált megoldások, melyeket a munkaadójuk nem biztosít számukra a rugalmas munkaidő, a munkaadó által nyújtott igénybe vehető gyermekfelügyelet és a módosított munkahét (a válaszadók 47, 44 illetve 40 százaléka említette ezen opciók valamelyikét).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Távmunka: a programiroda felkavarja az állóvizet?

Az Európai Unió támogatásával két héten belül a Foglalkoztatási és Szociális Hivatalnál feláll egy olyan programiroda, amely a magyarországi távmunka fellendítését hivatott elősegíteni - mondta Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára.

MTI Karrier

Távmunka-program 2010-ig: 12 milliárd forint a bérköltségre

A távmunka és a rugalmas foglalkoztatás mintegy 40 ezer ember számára biztosít munkalehetőséget, ezen túlmenően kezeli a legfontosabb munkaerő-piaci egyenlőtlenségeket - mondta Simon Gábor, az MSZP-frakció esélyegyenlőségi, foglalkoztatási és civil ügyek munkacsoportjának vezetője.