szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kovács László szerint az áprilisi választásokon két, homlokegyenest ellentétes program ütközik egymással, ezért a választás tétje nagyobb, mint amekkora az elmúlt húsz évben bármikor volt.

  A volt EU-biztos, az MSZP korábbi elnöke szombaton a Nyíregyházi Állatpark Zöld Piramisa előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: ugyanakkor egyszerűbb a választás, mint korábban, hiszen nem öt vagy hat, hanem csak két út, a demokratikus baloldal, illetve a jobbközép és a szélsőjobb programja közül kell választani. A politikus úgy fogalmazott, hogy az egyiket a szocialisták, a másikat pedig a Fidesz és a Jobbik - egymással hadakozva - ajánlja fel, és az utóbbi két párt programja csak "csomagolását" tekintve különbözik egymástól. Míg a Fidesz "tekintélyuralmi rendszere" egy elegánsan csomagolt programban jelenik meg, addig a Jobbiké újságpapírba csavarva, a választókhoz mintegy "odavágva" - mondta.

A volt uniós biztos a választások tétjéről szólva elmondta, hogy a választóknak több kérdést kell feltenniük maguknak a voksolás előtt, az egyik ilyen a demokrácia kérdése. Az a kérdés, hogy olyan országban akarunk-e élni, ahol szilárd a demokrácia, és maradéktalanul érvényesülnek a jogállamiság feltételei vagy olyanban, ahol egy "centrális politikai erőtér", azaz egy nagy kormányzó párt határozza meg a nemzeti érdeket - fejtette ki a politikus. Szerinte a választóknak azt is el kell dönteniük, hogy igazságos, szolidáris, egy, az Európai Unióba harmonikusan illeszkedő országot szeretnének vagy egy ezzel gyökeresen ellentéteset.
    Kovács László az uniós forrásból épített látványosság, a Zöld Piramis előtt arról is beszélt, hogy az ország folyamatosan épül-szépül, ezért fel kell tenni a kérdést, hogy szavahihetők-e azok a politikusok, akik romokban álló országról beszélnek.

Vajon hitelesek-e azok a Fidesz-vezetők, akik egy-egy önkormányzat élén jogos büszkeséggel vesznek részt alapkőletételeken és avatásokon, hiszen nyilvánvalóan nem romok alapkövét rakják le, és tényleges létesítményeket avatnak fel? - kérdezte a Horn-kormány külügyminisztere. Az ellenzék éveken át arról beszélt, hogy előnytelen feltételekkel lépett be Magyarország az Európai Unióba, több pénzt fizetett be, mint amennyit visszakapott; ebből a forrásból viszont számtalan fejlesztés valósult meg szerte az országban - tette hozzá Kovács László.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!