szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az SZDSZ nem fog megszűnni, a liberális párt a parlamenten kívül is hallatni fogja a hangját - mondta Retkes Attila, az SZDSZ elnöke. Tagságmegújítás és teljes tisztújítás mellett az SZDSZ a nevét is megváltoztatja.

A politikus kijelentette: ő maga és a párt ügyvivői testületének többsége még nem mond le, nem hagyja sorsára a pártot, a következő két hónapot még végigviszik. Az ügyvivő testület hétfői ülésén arról döntött, május 25-ig tagságmegújítás lesz, majd ezután az országos tanács összehívja azt a küldöttgyűlést, amely egyebek közt a teljes tisztújításról, a párt nevének megváltoztatásáról, valamint az új alapszabályról dönt. Retkes szerint azért van szükség a párt nevének megváltoztatására, mert az SZDSZ névhez olyan stigmák kapcsolódnak, amelyek lehetetlenné teszik az újjáalakulást.

A pártelnök arra a felvetésre, hogy az SZDSZ a jövőben nem kap majd állami támogatást, közölte: az SZDSZ tagdíjbevételekből és adományokból tartja majd fenn magát. Már az előző év decemberében megszületett az a döntés, hogy elköltöznek a bérelt Gizella úti székházból, mert az gazdaságilag is fenntarthatatlan. Mint mondta, az SZDSZ a bérelt ingatlanait feladja, a saját tulajdonú ingatlanait azonban nem.

Retkes Attila arra a kérdésre, hány tagja van jelenleg az SZDSZ-nek, azt felelte: körülbelül 4800-4900 a tagok száma, véleménye szerint azonban sokan, közel a felük nem fogja megújítani a tagságát. A pártelnök kérdésre közölte: körülbelül 30 millió forint folyó adósságállománya van jelenleg az SZDSZ-nek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Lemondott az SZDSZ országos ügyvivője

Lemondott a Szabad Demokraták Szövetségében betöltött országos ügyvivői tisztségéről Tóth Róbert, a liberális párt szombathelyi szervezetének elnöke - erősítette meg az MTI-nek hétfőn a vasi politikus, aki párttagságát ugyanakkor fenntartja.

Dezső András (hvg.hu) Itthon

Saját sírját ásta mélyebbre az MDF és az SZDSZ

Az 1989-ben megalkotott választási rendszer és a parlamenti küszöb megemelése az akkor még befolyásos pártoknak, az SZDSZ-nek és az MDF-nek kedvezett, míg a kisebb, marginális formációknak szinte esélyt sem adott a parlamentbe jutásra. A „kiszorítósdi” évekkel később visszaütött: a két nagy rendszerváltó pártnak már esélye sem volt a parlamentbe jutni.

MTI Itthon

Retkes: az SZDSZ csalódottan vette tudomásul az eredményeket

Az SZDSZ csalódottan vette tudomásul a választási eredményeket, amelyek következtében a demokratikus közép, a konzervatív-liberális összefogás nem nyerte el a választók öt százalékának támogatását - mondta Retkes Attila, az SZDSZ elnöke vasárnap késő este.