A Fidesz-KDNP pártszövetség a parlamenti mandátumok 68 százalékát megszerezve 263 képviselőt küldhet az új Országgyűlésbe. Az MSZP-nek 59, a Jobbiknak 47, az LMP-nek 16 mandátuma lehet, s egy független is bejutott a parlamentbe. A második fordulós részvételi arány 46,57 százalék volt.
Most érkezett
Erre készülhet a Fidesz
Kétharmados többséggel a háta mögött a kormány sok mindent megtehet, amit az elődjei nem, bár ez a történelmi lehetőség csapdákat is rejt a Fidesz számára.
A szavazatok 99,22 százalékának összesítése alapján az új Országgyűlés összetétele a következőképpen alakul: a Fidesz-KDNP 262 mandátumot szerez, plusz a Fidesz-KDNP-MVMP szövetség is 1-et. Egyetlen független jelölt lesz, a Jobbik 47, az LMP 16, az MSZP pedig 59 mandátummal rendelkezik majd. Az MSZP-nek a részeredmények szerint két egyéni képviselője lehet, Tóth József (Bp. XIII. kerület) és Szanyi Tibor (Bp. XIII. kerület), előbbi előnye behozhatatlan. Az egyedüli független képviselő Molnár Oszkár (Edelény) lesz, aki a fideszes Daher Pierre előtt végzett.
Sólyom László köztársasági elnök a lehető legkorábbi időpontra kitűzi az Országgyűlés alakuló ülésének időpontját. Mint hozzátette, a jövő héten megkezdi erről a tárgyalásokat. Elemzők szerint május 10-én vagy 17-én lehet az Országgyűlés alakuló ülése, és május 20-a körül felállhat az új kormány.
Az egyéni választókerületi eredményeit a valasztas.hvg.hu oldalon böngészhetik.
Percről percre
Lázár János frakcióvezető lesz
Hódmezővásárhely polgármesterét szeretné felkérni a leendő parlamenti Fidesz-frakció vezetőjének Orbán Viktor.
Orbán: a védelem joga mindenkit megillet
Látják, hogy a nap is másképp süt, örülök, hogy önök is jobb kedvűen érkeztek a mai sajtótájékoztatóra - kezdte hétfőn tizenegy óra után a képviselői irodaházban összehívott nemzetközi sajtótájékozatóját Orbán Viktor.
Sarkozy gratulált Orbánnak
Nicolas Sarkozy francia elnök "szívből gratulált" hétfőn Orbán Viktornak a Fidesz választási győzelméhez. "A Fidesz választási eredményei különleges felelősséget ruháznak a pártra éppen azelőtt, hogy Magyarország - több mint hatéves uniós tagság után - 2011 első félévében átveszi az Európai Unió soros elnökségét" - írta Orbánnak címzett levelében a francia elnök. "Az európai elkötelezettség és az ország egysége lesz a legfontosabb ebben az időszakban Magyarország és egész Európa sikere érdekében" - tette hozzá Sarkozy.
Babarczy Eszter: Jó hírek, rossz hírek
Trükkös volt ez a választási győzelmi beszéd, amennyiben a következő állítással fejezte be: „vincit voluntas tua”, „győz a te akaratod”. Keresztény nemzet leszünk, efelől nincs kétség, és kereszténységünket Orbán alapozza meg mintegy másodszor.
Gyurcsány: a jelenlegi vezetésnek háttérbe kell vonulnia
Gyurcsány Ferenc szerint az, hogy az elnök lemondott, az elnökség pedig felajánlotta a lemondását, az MSZP számára "megnyitja az utat az átfogó politikai értékelés és a hosszú és fájdalmas megújulás előtt."
Elijeszti-e a Fidesz-kormány a külföldi befektetőket?
A magyar gazdaságra nézve veszélyt jelent, hogy a Fidesz, a magyar vállalkozások támogatása jegyében elijesztheti a külföldi befektetőket – írta hétfőn a magyar választásokról szóló beszámolójának internetes változatában a The Wall Street Journal című amerikai lap európai kiadása (WSJE).
Dávid visszavonul, Bokrossal szakít az MDF?
A választás első fordulójában eldőlt, hogy a Magyar Demokrata Fórum nem lesz ott a következő Országgyűlésben. Elképzelhető, hogy Bokros Lajos és a párt útjai elválnak egymástól. Kerék-Bárczy Szabolcs volt pártszóvivő kilépett a pártból.
New York Times: a Jobbik nemzetközi megvetés tárgya lett
Az új magyar kormány számára a szilárd többség azt jelenti, hogy nem kell majd tárgyalnia a Jobbikkal és megkísérelheti csökkenteni annak befolyását - írta egy elemzőt idézve a hétfői The New York Times azzal kapcsolatban, hogy a jobbközép párt kétharmados többséget szerzett a parlamentben.
A Heti Válasz tulajdonosa bevásárolt az RTL Klubba
A miniszterjelölt Fellegi Tamás egy nappal korábban szállt ki a cégből.