szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nyolc éve kidolgozott tervét valósítja meg Orbán Viktor, a svéd nyugdíjrendszer bevezetését. Néhány hónap leforgása alatt gyűrik le azokat a jogszabályokat, amelyek alapjai lehetnek az egyéni számlás nyugdíjnak.

A miniszterelnök zseniális kommunikációs trükkel viszi véghez Orbán Viktor nyugdíjreform terveit, pedig a választások előtt a Figyelő cikke nyomán hatalmas felháborodást keltettek a svéd nyugdíjrendszer bevezetésére vonatkozó találgatások. Január első heteiben - a kampánynak és a választásoknak köszönhetően - hetekig tartotta magát a téma a sajtóban, a politikai szférában, hogy a Fidesz ismét elővenné a régi álmát, az úgynevezett egyéni számlás rendszert, írja a Hírszerző.

* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?

A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagyítás

A nyugdíjukért gyújtanak fel kukákat a franciák – Nagyítás-fotógaléria

A francia kormány által tervezett nyugdíjreform miatt hetek óta tartó sztrájkok és demonstrációk utcai összecsapásba torkolltak a héten Franciaországban. A tervezet szerint a kormány a jelenlegi 60 évről 62 évre emelné a nyugdíjkorhatárt. A teljes összegű nyugdíj a jelenlegi 65 helyett ezentúl 67 évtől jár majd, vagy 41 és fél év munkaviszony után.

MTI Itthon

Szíjjártó a magánnyugdíjpénztárakról

A miniszterelnök szóvivője szerint okafogyottá válik az állami átutalás a magánnyugdíjpénztárakba, ha az emberek - mint arra a kabinet számít - visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe.