szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kamupapírokat nyújtottak be a munkaügyi központnak annak a cégnek a vezetői, amely csalással szerzett meg több mint 180 millió forintnyi munkahelyteremtő támogatást – közölte a Somogy Megyei Főügyészség.

Vádat emelt a Somogy Megyei Főügyészség négy személy ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége miatt – írta közleményében a főügyészség.

Felidézték, hogy a vádlottak egy Somogy megyei székhelyű vállalkozás nevében 2012-ben pályázatot nyújtottak be a Somogy Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjához mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására.

A Nemzetgazdasági Minisztérium a kft. részére 180,7 millió vissza nem térítendő támogatást biztosított. A kft. ügyvezetését ellátó vádlottak a Somogy Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjával hatósági szerződést kötöttek, amelynek értelmében a támogatást kizárólag a kft. telephelyén megvalósításra kerülő fatároló eszköz gyártó és feldolgozó gépek beszerzésére fordíthatják.

A vádlottak a szerződésben vállalták, hogy a beruházás befejezését követő 90 napon belül felvesznek 79 munkavállalót és kötelezettséget vállaltak arra, hogy munkaviszony keretében 2015. január 16. napjáig folyamatosan foglalkoztatják őket. A vádlottaknak azonban nem állt szándékában a pályázat megvalósítása, céljuk a támogatási összeg jogosulatlan megszerzése volt.

A támogatási összeg lehívása érdekében a vádlottak ismeretlen helyen tartózkodó két társukkal valótlan tartalmú árajánlatot, megrendelő lapot, adásvételi szerződést és számlákat készítettek, és benyújtották őket a Somogy Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjába. A valótlan okiratok azt a látszatot keltették, hogy a kft. a pályázatban szereplő gépeket megvásárolta, a vételárát pedig ki is egyenlítette.

A Somogy Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja átutalta a 180,7 milliót a kft. számlájára, amelyről az egyik ügyvezető a teljes összeget a saját bankszámlájára utalta át.

A vádlottak a költségvetésből származó támogatási összeg jogosulatlan megszerzése érdekében a valótlan tartalmú okiratok benyújtásával a Somogy Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központját megtévesztették, ezzel a költségvetésnek 180,7 milliós vagyoni hátrány okoztak – tette hozzá a főügyészség. A kft. két ügyvezetője előzetes letartóztatásban van.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!