Fotók: felfújható hangárt adtak át a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Felfújható hangárt adtak át szerda délelőtt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyet a Lufthansa Technik használ.

  • hvg.hu hvg.hu
Fotók: felfújható hangárt adtak át a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Dietmar Focke, a Lufthansa Technik vezérigazgatója szerdán a repülőtéren tartott sajtótájékoztatón azt mondta, csütörtökön már megérkezik az első repülőgép, amelyet az új hangárban szerelnek majd. Közlése szerint a felfújható és mobil hangárban a diszkont Norwegian gépeire szerelnek vezeték nélküli internetezést biztosító fedélzeti eszközöket.

MTI / Koszticsák Szilárd

A pluszkapacitást Európa legnagyobb felfújható, mobil hangárjával biztosítják, amelynek alapterülete 2800 négyzetméter, 24 méter magas, óránkénti 120 kilométeres szélig ellenáll. A hangárt, amelyben mintegy 40 ember dolgozik majd, három hónap alatt építették fel. A Lufthansa Techniknek azért volt szüksége a gyors építésre, mert a téli időszakban több megrendelésük is lesz, ügyfeleik, a Norwegian, a Wizz Air és a Germanwings folyamatos bővíti flottáját, és a lehető leggyorsabban biztosítaniuk kellett plusz egy gép elhelyezését. A hangárban egy Airbus A320-as típuscsaládba tartozó gép vagy egy Boeing 737-es fér el.

MTI / Koszticsák Szilárd

René Droese, a Budapest Airport ingatlanfejlesztési igazgatója azt hangsúlyozta, hogy ezzel nem állt meg a műszaki bázis fejlesztése a repülőtéren, mivel egy év múlva átadják a Wizz Air korábban már bejelentett új hangárját is. Az MTI kérdésére válaszolva ezzel kapcsolatban Dietmar Focke azt mondta, abban a hangárban is a Lufthansa Technik emberei dolgoznak majd, ha újabb kapacitásokra lesz szükség, akkor tárgyalásokat kezdeményeznek a repülőtér üzemeltetőjével a bővítésről.

MTI / Koszticsák Szilárd
Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.