szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Orbán Viktor letiltatta Pintér Sándor EU-csúcs utánra időzített brüsszeli sajtótájékoztatóját – jelentette az EUrológus blog.

Hétfő délután soron kívüli ülést tartanak az EU belügyminiszterei Brüsszelben a menekültválságról, amelyen Pintér Sándor magyar tárcavezető is részt vesz – idézte fel az EUrológus, amely szerint Takács Szabolcs európai uniós ügyekért felelős államtitkár pedig délelőtt az októberi EU-csúcs előkészítéséről tárgyalt Brüsszelben.

Múlt héten bejelentették, hogy mindkét miniszter a sajtó elé áll majd hétfőn a tanácsülések után, de vasárnap miniszterelnöki utasításra lemondták a sajtószereplést – írta a beszámoló, amelyből nem derült ki, miért fújhatták le a tájékoztatókat.

A miniszterelnöki döntés mindenesetre ugyanazon a napon született, amikor Németországban bejelentették, hogy a német–osztrák határon ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést, mert egyszerre túl sok menekült érkezett Münchenbe.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!