Lázár János: Hajrá, MSZP!

Lázár János a kormányinfón máris bemutatta, milyen kampányt tervez indítani a Fidesz a vasárnapi boltzárról szóló népszavazás ügyében.

  • hvg.hu hvg.hu
Lázár János: Hajrá, MSZP!

A kormány tiszteletben tartja a Kúria szerdai döntését, amellyel zöld utat adott az MSZP vasárnapi boltzárról szóló népszavazási kezdeményezésnek, és a kormány nem csak a Kúria döntését tartja tiszteletben, hanem a népszavazást is, úgyhogy hajrá, MSZP! – mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón. (A kormányinfón elhangzottakat itt részletesen olvashatja.)

Az ellenzéket biztató mondat után azonban Lázár máris megmutatta, milyen üzenetet kíván közvetíteni a kormány a népszavazási kampányban: legalább háromszor ismételte meg, hogy ő azt a politikát képviseli, hogy a vasárnap munkaszüneti nap legyen minél több embernek, és a magyar polgároknak vasárnap ne kelljen dolgozni.

MTI / Marjai János

Ezt személyes megjegyzéséként tálalta Lázár, és azt mondta, ezt a vitát a Fideszben még le kell folytatni. Több szakszervezet is a kormányhoz fordult már annak érdekében, hogy a vasárnap munkaszüneti nap maradjon – tette hozzá.

Újságírói kérdésre elmondta, hogy a Fidesznek nincs már az ügyben tennivalója, mert az erről szóló törvényt megszavazták. Erről most már az embereknek kell dönteniük – tette hozzá.

Aztán Lázár mégiscsak odaszúrt az MSZP-nek azzal, hogy rámutatott: most egy baloldali párt gyűjt aláírásokat annak érdekében, hogy vasárnap több tízezer embernek dolgoznia kelljen. Ez pedig nem megszokott a világban. Jó, ha ezt a magyar társadalom megvitatja, és eldönti ezt a kérdést – mondta.

Aztán még hozzátette, hogy a hét többi hat napjára több embert vettek fel a kiskereskedelemben, és nagyot nőtt a kiskereskedelmi szektor forgalma is. Előbbivel nem csengnek egybe a KSH adatai, mivel 8-9 ezer fős csökkentést könyvelt el a piac.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.