szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hadházy Ákos, Szél Bernadett és Varju László megpróbálta megtekinteni az ügyészségi nyomozás iratait, de csak jövő hét szerdára kaptak időpontot.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Friss cikkek a témában

Elment az ügyészségre kedden a DK-s Varju László, valamint a volt LMP-s, már független Szél Bernadett és Hadházy Ákos, hogy betekintsenek azokba az iratokba, amelyek az MTVA épületében történtekkel kapcsolatosak.

Mint arról beszámoltunk, az ügyészség korábban azt közölte, hogy 2500 GB terjedelmű, mintegy 1000 óra tartalmú felvételek alapján úgy döntöttek, hogy az országgyűlési képviselők decemberben az MTVA székházában nem hivatalos személyként jártak el, ezért az ő feljelentéseik miatt nem nyomoznak. A velük szemben fellépő biztonsági őrök viszont az ügyészség szerint jogszerűen jártak el, a képviselőkkel szemben pedig felmerül a közérdekű üzem megzavarásának gyanúja. Az ügyészségi határozat szerint a képviselők "támadólag léptek fel" a biztonsági őrökkel szemben.

A három képviselő kedden az ügyészségi nyomozás iratait akarta megtekinteni, ám mint Szél Bernadett élő Facebook-videójában elmondták, erre nem kaptak lehetőséget, az ügyészség egy hetet kért, hogy átnézzék az iratokat, és kiválogassák, hogy mibe tekinthetnek be. A képviselők jövő szerdára kaptak új időpontot az iratbetekintésre.

Szél Bernadett azt mondta, az akkor készült felvételeken is látszott, hogy nem az ő gyomruk rúgott vissza, és egyébként sem brahiból mentek be a köztévé székházába, hanem mert képviselők, és azt akarják, hogy a köztévében rendes hírek menjenek, és ne egy alternatív univerzumról számoljanak ott be.

Varju László azt mondta, azért van szükség az iratbetekintésre, mert az ügyészség mintha egy másik világban élne. A képviselő péntek estére Újpestre hívta tüntetni a szimpatizánsokat.

Hadházy Ákos hozzátette, szerinte az a jogi érvelés, amit az ügyészség megengedett magának, az egy komoly szintlépés az elmúlt évekhez képest, ugyanis már gyakorlatilag lábbal tiporják a jogszabályokat és a képviselők jogait. Szerinte az ügyészségi határozattal azt üzeni az ügyészség és a rendőrség, hogy nem fogják megvédeni a képviselőket és az ellenzékieket az agressziótól. "Le akarjuk leplezni ezt az idézőjeles nyomozást, szerintünk nyomozás nem zajlott, csak egy gondolkodás, hogy mit mondjanak egyáltalán" – mondta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!