Rég nem látott pofont kapott a Fidesz, meg is szédült tőle. Váratlan helyről jött ugyanis, a magyar ellenzéktől, az Európai Parlamentben. A történet Dobrev Klárával és Járóka Líviával kezdődött, mindketten az Európai Parlament alelnökei lettek, de míg Dobrev nem szavazta meg a Fidesz politikusát, addig Járóka a DK-s jelölést igen.
Azóta az MSZP, a DK és a Momentum képviselői nem szavazták meg a bizottsági elnöki, illetve alelnöki posztokra a Fidesz politikusait, amit akkora arculcsapásként értékel a kormányoldal, hogy:
- Bayer Zsolt bosszút állna, elvenné a parlamenti tisztségeket az ellenzéktől,
- Kocsis Máté is tisztségeik elvételével fenyegeti a DK-t,
- Hende Csaba ugyancsak arról beszélt a Parlamentben, hogy komolyan el kellene gondolkodni ennek a lehetőségén.
Mielőtt rátérnénk arra, hogy hogyan tálalja a történetet a kormányoldali média, és mire buzdítanak, álljon itt Tóta W. Árpád írása:
Legalábbis ha egymás uniós jelöltjeinek leszavazása annak számít - márpedig szerintük igen.
A Pesti Srácok oldalán ugyanis azt írták, hogy
a Momentum, az MSZP és a DK a magyar nemzet ellenségei, bármilyen eszköz megengedett velük szemben.
Érződik, fáj a pofon a Fidesznek. Nem pusztán azért, mert a honi ellenzéktől jött, hanem azért is, mert az európai pártok egy – jelentős – része is a Fidesz ellen, amivel posztokat buknak. A cikk után a Momentum közösség elleni uszítás miatt büntetőfeljelentést tesz a Pesti Srácok ellen. Vadai Ágnes az ellenzéki akció és a kormánypárti reakció után azt mondta a Fidesz padsorai felé fordulva, hogy:
5 éven át mindenben akadályozni fogjuk önöket Brüsszelben.
Az ellenzék tehát új politikát talált magának, a parlamenti megafonozás, a túrázós tüntetés és a Facebook-élőzés után itt az európai tiltás – vagy annak kísérlete. Vadai ezt úgy fogalmazta meg, hogy ha a kormány itthon nem vesz tudomást az ellenzéki szavazókról, akkor ne legyen megsértődve senki kormányoldalról, ha ők is ezek alapján kezelik a Fideszt. A hazaárulózás vádjára azt mondta, ennek semmi köze ahhoz, hogy „ki a magyar, mert mindenki az, „csak önök korrupt gazemberek, mi pedig hazafiak vagyunk. Nem segítünk azoknak, akik elárulják a hazát, sem itt, sem Brüsszelben.”
Közben Magyarországon Karácsony Gergely elérte, hogy Tarlós István is elkezdjen kampányolni. Ugyanis a főpolgármester megegyezett Orbánnal, egyeztetnek az egységes fővárosi parkolásról. Ez volt az a vitás kérdés, amelyről a miniszterelnökkel korábban nem sikerült megegyeznie. Tányércsörgésig vitték a dolgot, mondta később Tarlós, majd egyből Karácsony Gergelyre és Zuglóra mutogatott. „Nem lett volna balhé, ha bizonyos polgármesterek mellém állnak. Ehelyett az történt, hogy egyik-másik, például Zugló polgármestere, indignált levélben követelte, hogy maga üzemeltethesse a parkolást.”
A Tarlós és Karácsony közti adok-kapok ma ott tart, hogy a Medián a HVG megbízásából azt mérte legfrissebb kutatásában, hogy a főpolgármester-jelölti népszerűségi versenyben Tarlós István 39 százalékon áll, Karácsony Gergely 37 százalékon, Puzsér Róbert pedig 15 százalékon áll.
Tarlós megígérte mindenesetre: „ha Karácsony nyer, én szívfájdalom nélkül elmegyek.”
A hét idézete Orbáné:
Magyarországon nincs éhező gyerek, mert aki óvodába, iskolába jár, az kap étkezést.
(Kép: Orbán Viktor / Facebook)