Budaörsi polgármester: A fideszesek sem örülnek az iskolaigazgatók csicskáztatásának

Nem érti Wittinghoff Tamás polgármester, ha egy iskoláknak jók az eredményei, és mindenki támogatja az igazgatókat, miért nem meggyőző azok pályázata az Emmi miniszterének.

  • hvg.hu hvg.hu
Budaörsi polgármester: A fideszesek sem örülnek az iskolaigazgatók csicskáztatásának

Nem érti Budaörs polgármestere, mi lehetne meggyőzőbb annál a két helyi gimnázium vezetői pályázatában, mint az iskolák eredménye, és az összes véleményezésre jogosult szerv támogatása – Wittinghoff Tamás ezt az ATV-ben mondta el. Kásler Miklós Emmi-miniszter korábban azt mondta, azért nem támogatta a két budaörsi gimnázium vezetőjének pályázatát, mert nem találta őket elég meggyőzőnek – a minisztérium később 1-1 évre kinevezte mégis az ötéves vezetői posztot megpályázó két igazgatót.

Az eredményeik önmagukért beszélnek, mondja Wittinghoff. Az iskolákba számos "fideszes bekötésű" ember próbálja bejuttatni a gyerekét, mondja a polgármester, ők sem örülnek ennek a kimenetelnek. Ez az egész ügy az önrendelkezés folyamatos felszámolásának egyik utolsó állomása, pedig az önrendelkezés a demokrácia alapja kéne legyen. Az egész az iskolák államosításával kezdődött, onnan nem kellett volna elvenni az iskolák fenntartói és tulajdonosi jogait az önkormányzatoktól, ahol azok képesek lettek volna jól működtetni az oktatási intézményeket – a mostani felállásban rosszabbul működnek ezek az intézmények. Budaörs most is több százmillió forinttal kell támogassa ezeket az iskolákat, hogy jól tudjanak működni, mondja Wittinghoff Tamás.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.