szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A miniszterelnök nőnap alkalmából külön köszönetet mondott Müller Cecília országos tiszti főorvosnak.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

1 002 714 embert oltottak be eddig koronavírus ellen Magyarországon - közölte Orbán Viktor a Facebook-oldalán.

Ezzel messze az európai uniós átlag fölött vagyunk. Komoly, tekintélyes országokat, mint Németország és Ausztria is meg tudtunk előzni"

- mondta el a miniszterelnök a Vakcinainfó Extra 5. részében.

Orbán háláját fejezte ki az oltások lebonyololításáért az orvosoknak, háziorvosoknak, ápolónőknek, betegszállítóknak, államigazgatásban dolgozóknak, rendőröknek és katonáknak, hozzátéve, hogy mivel a felsoroltak között több a hölgy, nekik a mai nőnap alkalmából is külön is köszönetet mond, ahogy foglamazott: "ők két terhet visznek a vállukon, a munka mellett a családét is". Orbán hozzátette, hogy első helyen Müller Cecília országos tiszti főorvos asszonynak mond köszönetet.

A miniszterelnök közölte, hogy újabb vakcinaszállítmányok érkeznek majd.

A helyzet nem könnyű, de most már a célegyenesben vagyunk"

- tette hozzá.

A miniszterelnök a szombati Vakcinainfóban azt közölte, hogy a mögöttünk álló hét végére elérjük a 1 milliós beoltottsági számot - ez így is lett. Orbán akkor azt is mondta, hogy április elejére 2,5 millió, május elejére pedig több mint 4 és fél millió ember lesz beoltva Magyarországon, utána érik el a 7-8 milliós számot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HVG360 hvg360

Washington Post: Orbánék távozása felrázhatja az európai politikát

Orbán Viktor messzire vitte Magyarországot a demokráciától, de most az európai szövetségesek ellene fordulnak, azaz az EU a jelek szerint már nem lesz olyan kényelmes fészek a feltörekvő autokraták számára, mint amilyen volt az utóbbi években. Ezt R. Daniel Kelemen, a Rutgers Egyetem politológiaprofesszora fejti ki a Washington Post vitarovatában.