Közel ötven tanár nem tanít szerdán a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen

Budaörsön követték a fővárosi Szent László Gimnázium és Kölcsey Ferenc Gimnázium példáját.

Közel ötven tanár nem tanít szerdán a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen

48 pedagógus nem vette fel a munkát szerdán a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, hogy egynapos polgári engedetlenséggel tiltakozzanak a kormány pénteki sztrájkrendelete ellen – értesült a hvg.hu Tollner Józseftől, az intézmény egyik oktatójától. Az intézmény polgári engedetlenségben résztvevő tanárai a Facebook-on is közzétették álláspontjukat:

 

Nem a budaörsi gimnázium az első, aminek oktatói ilyen formában szólalnak fel a sztrájkrendelet ellen: hétfőn a Kőbányai Szent László Gimnázium 12 tanára nem vette fel a munkát, kedden pedig a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium 17 pedagógusa döntött úgy, hogy nem dolgozik aznap.

Veres Viktor

Mindkét gimnázium ugyanazzal a szöveggel függesztett ki molinót az intézmények főbejáratához: „A sztrájk alapjog!”. A Kőbányai Szent László Gimnáziumban tanító Tóth Viktor lapunknak hétfőn azt mondta, hogy az iskola tanárai állásukkal játszanak az akcióval, azonban nincs mit veszíteniük. A Szent László tanárai hétfőn – akárcsak a Kölcsey oktatói kedden – bementek a gimnáziumba, azonban nem tanítottak.

 

12 tanár nem vette fel a munkát hétfőn a Szent László Gimnáziumban, polgári engedetlenséggel lépnek fel a kormány sztrájkrendelete ellen

Tóth Viktor, az intézmény tanára lapunknak elmondta, hogy a következő napokban több budapesti gimnázium oktatói is hasonló akciókat tartanak majd.

Törley Katalin, a Kölcsey Ferenc Gimnázium tanára a hvg.hu-nak kedden azt mondta, hogy akciójuk nem a diákok, az igazgató, vagy a tankerület, hanem kizárólag a kormány a tanárok sztrájkját ellehetetlenítő rendelete ellen irányul. Törley azt mondta, hogy számolnak a munkabeszüntetésért járó esetleges retorziókkal is, ő azt tartja a legvalószínűbbnek, hogy le fogják vonni a bérükből ezt az egy napot.

 

17 oktató nem dolgozik kedden a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen

Hiánypótlást nyújtott be az Emmi a pedagógussztrájk jogszerűségét firtató fellebezéséhez, abból kimaradt a pártpolitikai rész. A szakszervezetek közben elmondták, pontosan hányan vettek részt a sztrájkban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?