szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az igazságügyi miniszter viszont visszaszúrt Gwendoline Delbos-Corfieldnak, aki egy interjúban azt vetette a szemére, hogy undok dolgokat ír.

Nem érte meglepetésként a magyar kormányt az országot elmarasztaló jogállamisági jelentés – írta a Facebookon Varga Judit. „A magyar kormány a már jól megszokott össztűzben is a higgadt, szakmai párbeszéd pártján áll” – tette hozzá az igazságügyi miniszter.

Varga szerint az Európai Bizottság jelentése „a korábbi évekhez hasonlóan bizonytalan indexekre, elfogult NGO-kra és előítéletekre alapoz”, azonban fontos szerinte kiemelni, hogy „a Bizottsággal folytatott tárgyalások során egyre bizakodóbbak lehetünk, ugyanis a szakmai párbeszéd most már a megoldásokra koncentrál, és nem a problémákra”.

Az igazságügyi miniszter azt írta, a kormány marad „legalapvetőbb testtartásánál”, ami szerinte az őszinteség, „hiszen őszintén beszéltünk a problémákról, és most őszintén beszélünk a megoldásokról is”.

Azonban Varga szerint az Európai Parlament eldöntötte, „hogy a háborús időkben is inkább a probléma része marad a megoldás helyett, hiszen a magyar baloldallal jó viszonyt ápoló LIBE-bizottság a mai napon megszavazta Gwendoline Delbos-Corfield jelentését, amelyben a hazánknak járó uniós források megvonását követelik”.

„Az EP-nél beakadt a lemez” – értékelte a helyzetet Varga, hiszen szerint a jelentésben „válogatás nélkül visszhangozzák a baloldal unalomig ismételt vagdalkozásait a tények és szakmai érvek figyelembevétele nélkül”.

Varga reagált Gwendoline Delbos-Corfield keddi interjújára is, amiben az EP-képviselő többek között azt is mondta, hogy a magyar igazságügyi miniszter abban jó, hogy undok dolgokat mondjon, találkozni azonban vele már nincs ideje. Varga azt írta, Delbos-Corfield „egyes interjúkban hazugságokat és valótlanságokat terjeszt”, valamint „még egy korrekt szakmai állásfoglalást sem képes összerakni”.

A jogállamisági jelentésről itt írtunk bővebben:

Kijött Brüsszel új jogállamisági jelentése: Magyarországon nincs előrelépés

Két pozitívum mellett számtalan negatívumot állapított meg az Európai Bizottság Magyarországgal foglalkozó jogállamisági jelentése, mondván az igazságszolgáltatás és a sajtó befolyásolása és a demokrácia működési zavarai jellemzik a magyar jogállamiságot. Brüsszel most először ajánlásokat is megfogalmazott a tagállamoknak, ezekből Magyarország kapta a legtöbbet - szám szerint nyolcat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!