szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az egyetem a beruházási stop áldozata lett, Gulyás Gergely szerint el kell dönteni, indokolt-e fenntartani az alapítványt.

Fudan helyett Diákváros
Nagy port kavart az Orbán-kormány terve, miszerint Budapesten nyitna campust a kínai kommunista pártot szolgáló Fudan Egyetem. Eredetileg a tervezett Diákváros területén építették volna fel a komplexumot 500 milliárd forintnyi kínai hitelből, de a tiltakozás hatására a kormány végül meggondolta magát és mégis inkább a Diákvárost építenék fel. Az ügy fejleményeit cikksorozatunkban követhetik!
Friss cikkek a témában

A többi alapítványi egyetemhez hasonlóan, a Fudan is kapott 600 millió indulási támogatást a magyar államtól, azonban nem tudni, hogy mire költötte ezt a pénzt a kínai egyetem alapítványa – emlékeztet közleményében a Momentum. Tompos Márton, a párt szóvivője és frakcióvezető-helyettese személyesen látogatott el abba az irodaházba, ahol elvileg az egyetemi alapítvány bejelentett címe van, azonban érdekes dologgal szembesült: „Az egész épületben nem tud senki semmit az alapítványról, se email címük, se telefonszámuk nincsen… 600 millió forintnyi közpénzről beszélünk.”

„Semmilyen csatornán nem elérhetőek, a bejegyzett címükön nincsen senki, majd esetleg valaki ír nekem egy emailt, ha úgy tartja kedvük. Innen folytatjuk” – zárta videóját Tompos.

Korábban a kormány azt ígérte, hogy tavaly év végéig bemutatja a Fudan Egyetem budapesti kampuszának koncepcióját és költségtervét, de késnek vele. Mikor teszik közzé és mikor tartanák erről az ígért országos népszavazást? - kérdezte a hvg.hu Gulyás Gergely kancelláriaminisztert a Kormányinfón. Gulyás válasza szerint azért késnek vele, mert a Fudan Egyetem a beruházási stop áldozata lett. Nem zajlik tervezés, és nincs is előrelépés. Szerinte el kell dönteni, hogy indokolt-e fenntartani az egyetemet fenntartó alapítványt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!