szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Persze a hirdetésből nem derül ki, hogy ki, kiket és hol ölt meg.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Hétfőn megírtuk, hogy meglehetősen szürreálisra sikeredett a kormány legfrissebb békepárti agitációs kampánya és mostanra a 444 ki is szúrta, hogy honnan származik a hirdetéshez felhasznált fénykép.

A képet egy ukrán fotós készítette az őszi ukrán ellentámadás idején visszafoglalt Izjumban talált sírokról. Innen került elő többek között Volodimir Vakulenko költő holtteste is, akit még tavaly márciusban hurcoltak el az oroszok.

Az izjumi sírokból exhumált holttesteken több esetben kínzás nyomai voltak megfigyelhetők, illetve több halott is hátrakötözött kézzel került elő a sírokból, ami arra utal, hogy kivégezhették őket.

Izjumot még 2022 márciusában foglalták el hosszú harcok után az oroszok és a fél évvel később megindított első nagy ukrán ellentámadás alatt űzték őket ki onnan az ukránok.

A kormány által közölt legfrissebb békét propagáló hirdetésben persze minderről egy szó sincsen, mintha nem értenék, hogy miért jelent gondot két nép viszonyában az, ha az egyik beront a másik országába, gyilkolja a lakosságát és megpróbálja elrabolni a területeit és miért esik nehezére a megtámadottnak mindehhez jó képet vágni, majd békejobbot nyújtani az agresszornak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!