szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Molnár Zsolt egy csomó kérdésben egyetért a Fidesszel, Tusványosra nem érti, miért ne ment volna, Gyurcsányék mindenért a Fideszt támadó kommunikációját pedig zsákutcának tartja.

Ha finoman is, de Karácsony Gergelynek és Márki-Zay Péternek is odaszúrt Molnár Zsolt, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) befolyásos politikusa, országgyűlési képviselője. Molnár a Mandinernek adott interjúban azt mondta, hogy

ami a Márki-Zay Péter nevével fémjelzett MMM-nek juttatott milliárdokat illeti, azokból mi semmit nem láttunk, nem tudtunk róla, teljesen átláthatatlan az egész, ám a támogatás mértéke még minket is meglepett. Jómagam a titkosszolgálati jelentésből értesültem az egészről. Szögezzük le: a magyar választások a magyarok dolga! Ez szuverenitási kérdés.

Jutott pénz a Karácsony Gergely miniszterelnöki kampányára létrehozott 99 Mozgalomnak is, erről Molnár állítja, hogy „azokról is csak a sajtóból értesültünk. Főpolgármester úr adott egy magyarázatot, ezt az ellenkező állítások bebizonyításáig el kell tudni fogadni”.

 

Az ellenzék magyarázatot vár Karácsony Gergelytől az 500 millióra

A főpolgármester szerint az egyesület „a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően zárt adománygyűjtő láda útján gyűjtött mikroadományokat".

Molnár a kormánypárti lapnak adott interjújában azt mondta: várhatóan a jövőre esedékes Európai Parlamenti választásokon az ellenzéki pártok külön fognak indulni, holott „választói szinten erős igény lenne arra, hogy a valamilyen egységben induljon az ellenzék egymással szót értő része”. Azt mondta, saját programmal és listavezetővel készülnek, „az önkormányzati voksolásnál az ország jelentős részén az ellenzék együtt fog működni, a részletekről még szükség van egyeztetésekre”.

A lap munkatársa ezen a beszélgetés ezen pontján felvetette, hogy nem lesz könnyű beállniuk Budapesten Karácsony Gergely mögé úgy, hogy közben nem tisztázódtak a pénzügyi elszámolás körüli kérdések. Molnár erre azt mondta:

kétségtelen, ez az ügy valóban nem erősítette a bizalmat, ahogy arra a többi párt kommunikációja is utal. Ráadásul számos várospolitikai, szakmai kérdés is tisztázásra vár.

Pártja ugyanis nem tartja jó lépésnek a közlekedési jegyáremelést, szerinte „ezekről a kérdésekről még beszélni kell”. (A Fővárosi Önkormányzat évek óta finanszírozási gondokkal küzd, a város kommunikációjuk szerint a csőd szélén táncol, ezért van szükség a tömegközlekedés jegyárainak emelésére is – a szerk.)

Molnár idén ellátogatott a NER politikai elitjének fesztiváljára is. A Mandiner rákérdezett arra, hogy miért ment el, mire megfordította a kérdést: „miért ne mentem volna el? Három évtizede járok Erdélybe, gimnazistaként voltam ott először, magyarként nekem az egész Kárpát-medence az otthonom. Egy olyan vitán pedig, amit a szabadegyetemen szerveztek, ellenzéki és kormánypárti képviselőkkel, erkölcsi és politikai kötelességem is részt venni. Vannak ügyek, amikben közös pontokat keresünk, ilyen a nemzetpolitika, s vannak, amiknél éles vitában állunk. Kiváló alkalom volt ez arra is, hogy a kormánypárti politikusokat nagy nyilvánosság előtt szembesítsem a hivatalos magyar álláspont tarthatatlanságával és helytelenségével az orosz-ukrán háború kapcsán. Rámutattam a magyar családok százezreinek ellehetetlenüléséhez vezető szociális megszorításokra is”.

 

Tóta W.: Véres kardot hoztam

Orbán Viktor Tusnádfürdőn ugyanazt hazudta, amit 2010 óta mindig. Hogy a Nyugat hanyatlik, Magyarország emelkedik, a fenyegető jövőtől pedig csak ő menthet meg minket. A jelen bajairól egy szót sem szólt, viszont a pillanatnyi tapsért nekilátott összeveszni a szomszédokkal. Vélemény.

Az ellenzéken belül súlyos viták vannak arról, hogy a Bálványosi Szabadegyetemre el lehet-e menni, nem legitimálják-e ezzel magát a NER-t. A Molnár által elmondottakból kiderült: szerinte egyértelműen hasznos Tusványos, sőt, szerinte „egy művésznek a személyes autonómiájába tartozik, hova megy el fellépni, ebbe senki más nem szólhat bele”.

Tusványoson azért beszólt Gyurcsány Ferencnek is. Tusnádfürdőn ugyanis Kocsis Máté az ellenzék vezetőjének nevezte Gyurcsány Ferencet, amivel Molnár az interjúban nem is vitatkozott, hiszen azt mondta, „kétségtelen: a DK jelenleg a legerősebb ellenzéki párt, így teljes körű politikai konszenzushoz az ellenzékben szükség van a volt miniszterelnökre és csapatára.

Ettől még nemzetpolitikai kérdésekben egy világ választ el minket, nem csak a tusnádfürdői részvétel, de a határon túli magyarság, a kettős állampolgárság, vagy a szavazati jog tekintetében egyaránt”.

 

Gyurcsány Ferencet és a DK politikáját is bírálta Molnár
Veres Viktor/hvg.hu

Mint kiderült, Molnár MSZP-s politikusként csomó kérdésben valójában, ha nem is ért teljesen egyet a Fidesszel, de érti és van, ahol támogatni is tudja álláspontjukat:

  • szerinte a kormány kizárólagos támadása „totális zsákutca. Meg kell húzni persze a határvonalakat, s bár minden tiszteletem a DK elnökének, úgy hiszem, az általa húzott határvonal nem helyes”.
  • alapvetően helyesnek tartja, hogy modern sportlétesítmények épülnek,
  • nem támogatja az EU által szerinte is erőltetett menekültkvótát,
  • de támogatta az ársapkák bevezetését is (bár azt elismeri, hogy az ütemezésük nem volt rendben).
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!