Centrifuga, pogácsa, gáz: mi kell az atombombához, mi volt a célpont Iránban?
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
A gyakorlatot a BVOP szemérmesen reintegrációs őrizetbe bocsátásnak nevezi, ugyanakkor a büntetés-végrehajtás által a fogalomról kiadott kis pamfletben sincs egy szó sem a külföldi állampolgárok „menj amerre látsz” alapú elengedéséről.
Augusztus elejéig 1385 külföldi embercsempészt engedtek ki a magyar börtönökből. Közülük mostanáig hat embert fogtak el, mert megszegték a reintegrációs őrizetről szóló rendeletben foglalt szabályokat – írja a 24.hu.
Annak idején mi is megírtuk, hogy embercsempészetért elítélt külföldi állampolgárokat kezdtek szabadon engedni a magyarországi büntetés-végrehajtási intézetekből. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) ezt a sajátos gyakorlatot reintegrációs őrizetnek nevezi, csakhogy a reintegrációs őrizetről a parancsnokság által kiadott ismertetőanyagban ilyesmiről szó nincsen. Eszerint egyébként (némileg leegyszerűsítve) a reintegrációs őrizet azon nem erőszakos bűncselekményekért elítélt fogvatartottakkal szemben alkalmazható, akik azt kiérdemelték a jó magaviseletükkel és annyit jelent, hogy a büntetésük hátralévő részét otthon tölthetik le, miközben a mozgásukat monitorozzák.
Adódik tehát a kérdés, hogy miért nevezik mégis így az embercsempészek „menj amerre látsz” alapú elengedését? A válasz pedig erre természetesen egy kormányrendelet, amely eleve lehetővé tette a külföldi embercsempészek szabadítását. Ez a rendelet nevezi reintegrációs őrizetnek az eljárást, bár valójában bojtos sapkának is hívhatná, semmivel nem lenne nagyobb az eltérés a címke és a gyakorlat között.
A 24 által megismert adatok alapján a szabadon bocsátottak közül hatan nem éltek a lehetőséggel, azaz nem hagyták el 72 órán belül Magyarország területét, őket vissza is kísérték a börtönbe. Ugyanakkor itt érdemes megjegyezni, hogy a hatóságoknak valójában fogalmuk sincs arról, hogy a kiengedett bűnözők valóban elhagyták-e az ország területét, hiszen lábbilincset nem kapnak, így a lebukás veszélye csak akkor fenyegeti őket, ha neadjisten beleszaladnának egy rendőri igazoltatásba.Tömegével engedi rá Európára az Orbán-kormány a külföldi embercsempészeket a hazai börtönökből
Szinte az amnesztiával felérő lehetőséget kapnak a magyar kormánytól a Magyarországon embercsempészet miatt elítélt külföldiek, köztük olyanok, akik szervezett bűnözői csoportok tagjai: szabadon távozhatnak a börtönökből, a magyar állam pusztán annyit kér tőlük, hogy 72 órán belül hagyják el az országot. Azt rájuk bízzák, hogyan tesznek eleget ennek.
A műveletet a kormány és annak nyomán a BVOP is a börtönök túlzsúfoltságával indokolta. Ugyan az Európa Tanács éves börtönstatisztikája szerint ez nem felel meg a valóságnak, a BVOP által a 24-nek küldött kimutatásban szereplő számok, mindenki legnagyobb meglepetésére, a kormány álláspontját támogatják. Ezek szerint augusztus 4-én 18 142 férőhellyel rendelkeztek a magyar börtönök, ahol 18 282 embert tartanak fogva. Vagyis 142-vel többet, mint amennyi hely van hivatalosan.
Azt, hogy a kormány eljárása korántsem felel meg az unióban a jogról alkotott fogalmaknak, jól mutatja, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást is indított Magyarországgal szemben az embercsempészek elengedése miatt.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.