Függetlenként indul a Fideszből kizárt csepeli polgármester, Borbély Lénárd

Borbély a Közösen Csepelért Polgári Egyesület színeiben indul a jövő évi önkormányzati választáson.

  • hvg.hu hvg.hu
Függetlenként indul a Fideszből kizárt csepeli polgármester, Borbély Lénárd
Csepel polgármestere kedden bejelentette, hogy a Közösen Csepelért Polgári Egyesület színeiben indul a jövő évi önkormányzati választáson.

Borbély Lénárdot 2014-ben és 2019-ben a Fidesz-KDNP jelöltjeként választották a XXI. kerület vezetőjévé, azonban a Fidesz csepeli alapszervezetét tavaly feloszlatták, és az új szervezetbe a polgármestert már nem vették fel. A politikus a Fővárosi Közgyűlésben ugyanakkor továbbra is a Fidesz-KDNP-frakció tagja. Ezzel kapcsolatban Borbély elmondta, hogy a helyzet akarata ellenére alakult így, és az, hogy pártfüggetlenként indul a választáson, nem jelenti azt, hogy világnézete, értékrendje, véleménye a sorskérdésekben változott volna.

Azt már tavasszal tudni lehetett, hogy Borbély függetlenként tervezi megmérettetni magát az önkormányzati választásokon. A Fidesszel való konfliktusáról pedig akkor azt írtuk, hogy Németh Szilárddal romlott meg a kapcsolata, mert Németh nem bírta elviselni, hogy már nem polgármester és nem egyéni képviselő Csepelen, és folyamatosan irányítani akarta Borbélyt. A két politikus közötti nézeteltérés konkrét ügyekben is megnyilvánult, erről bővebben itt írtunk:

Nem kapják meg a Kis-Duna-partot Németh Szilárd birkózói

A birkózó akadémia kollégiumot akart építeni a Duna partján, az ifjúsági tábor területén, de az önkormányzat elutasította a tervet.

 

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?