Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A Kreml tisztában van Orbán Viktor miniszterelnök általános megközelítéseivel az ukrajnai rendezéssel kapcsolatban, de nem ismeri az uniós vezetőkhöz intézett levelének konkrét tartalmát – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő Moszkvában.
„Természetesen a moszkvai kapcsolatfelvétel során Orbán úr kifejtette elképzelésének főbb paramétereit, de természetesen nem tudjuk, miről esik szó az EU-n belüli belső levelezésben” – mondta.
A magyar kormányfő békemissziónak nevezett ámokfutása keretében a hónap eleje óta Kijevben Volodimir Zelenszkijjel, Moszkvában Vlagyimir Putyinnal, Pekingben Hszi Csin-pinggel és az Egyesült Államokban Donald Trumppal is tárgyalt. A múlt héten a Szisztema oknyomozó projekt által egy uniós diplomatától megszerzett levélre hivatkozva a Nasztojascseje Vremja azt írta, Orbán Viktor egy Charles Michelnek, az Európai Tanács vezetőjének írt levelében számolt be Putyin háborúval kapcsolatos álláspontjáról. Arról, hogy a miniszterelnök miről írt még a levélben, alábbi cikkünkben olvashat bővebben: