Többször egyeztettek a rendőrséggel a nőjogi szervezetek a japán édesanya tragikus halála után

Létrejött egy forródrót is, ahol az egyesületek jelezhetik, ha a rendőrség nem nyújtott megfelelő segítséget.

  • hvg.hu hvg.hu
Többször egyeztettek a rendőrséggel a nőjogi szervezetek a japán édesanya tragikus halála után

Az elmúlt két hónapban több egyeztetés is zajlott a rendőrség és nőjogi szervezetek között.

A Patent Egyesület közleménye szerint az együttműködés első lépéseként összeállítottak egy javaslatcsomagot a nők elleni erőszakkal kapcsolatos rendőrségi kommunikációról, valamint közösen feltérképezték a leggyakoribb rendszerhibákat és a legsúlyosabb hiányosságokat az ügyek kezelésében, illetve a rendőrség emellett létrehozott egy közvetlen, 24 órában elérhető forródrótot, ahol jelezhetik, ha a hozzájuk forduló nők nem kaptak megfelelő ellátást a rendőrségtől.

„Ezek a kezdeti lépések biztatóak – reméljük, az intézményrendszer többi szereplője is követi a rendőrség példáját, mert a nők elleni erőszak felszámolása csak valódi döntéshozói akarattal, és rendszerszintű, gyökeres változásokkal lehetséges” – tették hozzá.

Mint írják, a nőnapon több mint tízezer aláírással adták át a petíciójukat a rendőrségnek, amelyben azt követelték, hogy a rendőrség minden dolgozója kapjon átfogó, alapos képzést a nők elleni erőszakról, hogy ne fordulhasson többet elő, hogy egy nő hiába kér segítséget.

A petíciót azután indították, hogy kiderült, hogy többször is hiába kért segítséget a hatóságoktól volt férje az Magyarországon élő japán édesanya, aki saját otthonában éhet halálra. A rendőrség először azt állította, hogy a nő dohányzott, az okozta a tüzet, majd gunyoros stílusban kezdték kioktatni a kommentelőiket, de később elismerték, hogy a férfi ölhette meg őt, illetve bejelentették, hogy egy évre visszamenőleg újravizsgálják a kapcsolati erőszak miatt tett feljelentéseket és a megszüntetett nyomozásokat is.

„A lányom halott, hol az igazságszolgáltatás?” – a Kossuth térre vonultak a tűzben elhunyt édesanyáért tüntetők

A demonstráció a tragédia helyszínétől indult, és a Parlament előtt ért véget. Az eseményre főként női rendőröket vezényeltek ki a hatóságok, a résztvevők több százan voltak. Nem csak a japán anya tragédiája miatt vonultak: a magyar hatóságok rendre magukra hagyják a bántalmazott nőket, gyerekeket.


Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.