Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat becslése a foglalkoztatottak 2007. harmadik negyedéves, 3,947 milliós KSH létszámadatára vonatkoztatva készítették.
A mintában szereplő gazdasági szervezetek szerint a felmérést követő negyedévben 0,2 százalékkal csökkenhet a foglalkoztatottak létszáma, egy év alatt pedig 1,4 százalékkal emelkedhet. Rövid távon csak a mikrovállalkozások akartak létszámot emelni, egy éves távlatban minden vállalat létszámbővítést tervezett. A válaszoló gazdálkodók csaknem egyötöde létszámcsökkenést, harmada emelést tervezett mindkét időszakra. A gazdálkodók fele rövid és hosszútávon egyaránt stagnálással számolt.
Ahol egy éves prognózisként létszámemelést terveztek: a fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártása (4,3 százalék), a gépipar (4,4 százalék), a máshova nem sorolt feldolgozóipar (5,8 százalék), a szálláshely, szolgáltatás vendéglátás (2,8 százalék), a pénzügyi közvetítés (3,4 százalék), a kereskedelem, javítás (2,6 százalék), a fafeldolgozás, papírgyártás, kiadói nyomdai tevékenység (2,4 százalék), az ingatlanügyek, gazdasági szolgáltatás (2,0 százalék), a textília, textiláru, bőrtermék, lábbeli gyártása (1,8 százalék), a vegyipar (1,9 százalék).
Ahol létszámcsökkenést feltételeztek: a mezőgazdaság, vad, erdő-, halgazdálkodás (-4,1 százalék), a villamosenergia, gáz és vízellátás (-2,1 százalék), a közigazgatás, védelem, kötelező társadalombiztosítás (-3,9 százalék), az egészségügyi, szociális ellátás (-1,2 százalék).
Területenként átlag feletti foglalkoztatás emelést terveznek Komárom-Esztergom megyében (7,3 százalék), Győr-Moson-Sopron megyében (3,2 százalék), Fejér megyében (2,0 százalék).
Létszámcsökkentést terveznek Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (-3 százalék), Somogy megyében (-0,4 százalék), Békés megyében (-0,2 százalék).
A válaszoló mintegy 8 ezer gazdálkodó csaknem 700 ezer munkavállalót foglalkoztat. A válaszolók 66 százaléka mikro- és kisvállalkozás, ezek a cégek körülbelül 100 ezer munkavállalót alkalmaznak.