szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A hétfői tárgyaláson sem sikerült egyezségre jutniuk a BKV szakszervezeteinek és a vállalat vezetőségének, mert a munkáltató nem fogadta el az érdekképviseletek követelését a kollektív szerződés 2009-ig való meghosszabbításáról - közölte Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője az egyeztetés után.

A 11 pontos szakszervezeti követelésből csak a kollektív szerződés meghosszabbításával kapcsolatban van lényeges nézetkülönbség a felek között - mondta a szóvivő elmondta. A cég vezetősége és a szakszervezetek között az egyeztetés kedden folytatódik.

Nemes Gábor megjegyezte: bízik abban, hogy kedden sikerül egyezségre jutniuk a vezetőséggel, de ha ez mégsem sikerülne, már nincs esély a csütörtökön kezdődő sztrájk elkerülésére.

Bartha Pál, a sztrájkbizottság másik szóvivője elmondta, hogy az esetleges, csütörtökön kezdődő kétnapos sztrájk alatt nyújtandó elégséges szolgáltatás mértékét sem sikerült rögzíteni, mert a szakszervezetek 58 százalékos javaslatát a munkáltató nem fogadta el.

A normális üzem 58 százaléka azt jelenti, hogy a munkabeszüntetés alatt közlekedne a metró, a HÉV és a villamosok egy része, valamint az alvállalkozókat (VT Transman, Nógrád Volán) sem érintené a sztrájk. A szakszervezetek vállalták volna, hogy az éjszakai menetrend szerint közlekedtetnék az autóbuszokat a nappali forgalomban, de ezt a cég vezetősége technikai problémákra hivatkozva nem fogadta el.

Ha nem sikerül megegyezni a szolgáltatás mértékéről, akkor is legalább 55 százalékos lesz a tömegközlekedés teljesítménye a sztrájk alatt.

Kiricsi Karola, a BKV szóvivője elmondta: a kollektív szerződés meghosszabbítása többmilliárd forintos kérdés; a vezetőség bízik abban, hogy sikerül megegyezni a szakszervezetekkel a keddi tárgyaláson.

MTI Itthon

Jöhet a kétnapos BKV-sztrájk jövő héten

Kétnapos munkabeszüntetést tartanak a BKV szakszervezetei május 29-én, jövő csütörtökön nulla órától, miután a pénteki tárgyaláson sem sikerült megegyezniük a cég vezetőségével - jelentette be Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője. Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes szerint a szakszervezetek nem tárgyalnak, csak követelnek.

MTI Karrier

BKV: újabb követelésekkel álltak elő a szakszervezetek

A sztrájkolni nem kívánó, „vaskerekű” ágazatot képviselő szakszervezetek kiegészítő követelésekkel álltak elő a pénteki tárgyaláson - közölte Gulyás Attila, a Metró Közlekedési Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Megjött a januári nyugdíjadat: az idősek felének 214 ezer forintnál kevesebből kell megélnie

Megjött a januári nyugdíjadat: az idősek felének 214 ezer forintnál kevesebből kell megélnie

A Tisza konferenciáján kiderült, mik a legégetőbb nőjogi problémák, és az is, miért fontos Bódis Kriszta támogatása

A Tisza konferenciáján kiderült, mik a legégetőbb nőjogi problémák, és az is, miért fontos Bódis Kriszta támogatása

Ez nagyot szólhat: bemutatta az Amazon a mesterséges intelligenciával felturbózott Alexát –videó

Ez nagyot szólhat: bemutatta az Amazon a mesterséges intelligenciával felturbózott Alexát –videó

Szolgálatba állnak az első Tesla Cybertruck rendőrautók

Szolgálatba állnak az első Tesla Cybertruck rendőrautók