Szakszervezetek: OÉT ülést akarnak és az AB-hoz fordulnak
BKV és bérmegállapodás: egy aláírás hiányzik
Néhány nappal ezelőtt arról tájékoztatta a BKV humánpolitikai igazgatója az érintetteket, hogy bár a menedzsment és egy kivételével minden szakszervezet aláírta a bérmegállapodást, az nem lép hatályba. Ennek oka éppen az egyetlen távolmaradó, FÜRST néven bejegyzett közlekedési szakszervezet, Bartha Pállal az élén. Ezzel a fél éve zajló tárgyalások eredményeként kialkudott év végi 45 ezer forint juttatás, s az átlagosan 1 százalékos béremelés került veszélybe. Bartha Pál azonban azt mondja, azokért küzdenek, akik ebbena hónapban nem kaptak fizetést.
Meg kell emelni a minimálbért, mondják a szakszervezetek
Az adójóváírás megszüntetésével legalább annyira meg kell emelni a minimálbért, hogy annak reálértéke ne változzon - mondták az MTI által megkérdezett szakszervezeti vezetők, akik kemény bértárgyalásokra készülnek ősszel.
Andor: erősíteni kell a társadalmi párbeszédet
A jelenlegi gazdasági helyzetben minden korábbinál nagyobb szükség van a társadalmi partnerek szerepének erősítésére, és az intenzívebb társadalmi párbeszédre – mondta Andor László, az EU foglalkoztatási, szociális és befogadásügyi biztosa kedden Brüsszelben, az Európai Szakszervezeti Konföderáció (ETUC) végrehajtó bizottsága előtt elhangzott beszédében.
Aláírta a bérmegállapodást a BKV a szakszervezettekkel
Mintegy fél éven át tartó tárgyalás után kedden megállapodtak a 2010-es bérfejlesztésről a szakszervezetek a BKV-val.
Az uniós szakszervezetek másféle válságkezelést szeretnének
Eltérő az álláspontjuk az európai uniós szociális partnereknek a nemzetközi gazdasági helyzet kezeléséről: míg pénteki brüsszeli találkozójukon az Európai Bizottság védelmébe vette a tagországok drasztikus kiadáscsökkentési törekvéseit, a szakszervezetek a növekedés gyorsítása mellett foglaltak állást.