Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Vannak kéréseink, amelyekből az egyeztetéseken sem fogunk engedni – mondta az új felsőoktatási törvény vitairatáról a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke. Körösparti Péter szerint az egyetemi és főiskolai működésről szóló terveket olyan professzorok dolgozták ki, akik soha nem vezettek még felsőoktatási intézményt.

Az augusztusi egyeztetéseken még szó sem volt egyetemi és főiskolai „buktatásról”, a hallgatói önkormányzatok jogainak gyengítéséről és a szenátus összetételének megváltoztatásáról, ezeket a terveket ugyanis már akkor leszavazták a szakemberek és a hallgatók – mondta el egy most adott interjúban Körösparti Péter.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke szerint két-három „bennfentes” professzor írta át a tervezetet a saját szájíze szerint a minisztériumban, így kerülhettek az igazán kényes kérdések a november 4-én nyilvánosságra hozott vitaanyagba. A HÖOK-elnök szerint az, hogy a vizsgalehetőségek számának korlátozása végül kimaradt a szövegből, valószínűleg a minisztériumi tanácsadóknak köszönhető, akik úgy gondolták, így megszüntethetnek egy frontvonalat, vagyis könnyebb lesz elfogadtatni a törvény többi elemét.

A HÖOK elnökkel készített teljes interjút az eduline.hu-n olvashatja el.

hvg.hu Karrier

Tovább gerjeszti az indulatokat a felsőoktatási törvénytervezet

Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár megígérte, hogy ellátogat a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának következő fórumára, és részletesen beszámol a felsőoktatási törvénytervezetről - mondta Nagy Dávid, a HŐOK alelnöke a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.

Hatalmas gödröt ástak Bábolna mellett, 1400 szarvasmarhát öltek le

Hatalmas gödröt ástak Bábolna mellett, 1400 szarvasmarhát öltek le

„Ez a fickó nem ismer lehetetlent" – Igor Levit az egyik leggyilkosabb versenyművet is előadja a Müpában

„Ez a fickó nem ismer lehetetlent" – Igor Levit az egyik leggyilkosabb versenyművet is előadja a Müpában

Itt az eljárás, amely visszanyeri az arany 99,9%-át az e-szemétből

Itt az eljárás, amely visszanyeri az arany 99,9%-át az e-szemétből

Így ismerje fel a burnout szindrómát!

Így ismerje fel a burnout szindrómát!