Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Általában a tavalyi bérük dupláját kapják kézhez az fővárosi önkormányzati tulajdonú vállalatok vezetői – írja a pénteki Blikk. A bérnövekedés oka az új adójogszabály.
A Budapesti Városüzemeltetési Központ vezérigazgatójának, László Györgynek tavaly havi 833 ezer forint volt a fizetése, idén viszont már 1,5 millió forintot tehet minden hónapban zsebre a Blikk számításai szerint.
A Fővárosi Közterület-fenntartó és a Főtáv Zrt. legfőbb embere, Tölgyesi Balázs és Fekete Csaba a tavalyi 755 ezer forint után már havi 1,4 millióból gazdálkodhat. A fürdővállalat (Szőke László), a temetkezési vállalat (Horváth József), a parkokat gondozó Főkert (Szabó József) vezérének 677 ezer forintos fizetése havi szinten nettó 1,2 millióra emelkedett.
A legrosszabbul fizetett kéményseprő vállalat és a szennyvíztisztítót üzemeltető Enviroduna ügyvezetője, Lángfy Pál és Wertán Zsolt is a tavalyi havi 599 ezer forint után idén nettó egymillió forintot vihet haza.
A bérnövekedés oka az új adójogszabály, amely a jobban keresőknek kedvez, mivel kevesebb adót kell befizetniük. Ehhez jön még a negyven százalékos prémium is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.