szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nincs ok arra, hogy a rendőrség betiltsa a szakszervezetek tüntetését, noha a Liga nem tervez részt venni abban – jelentette ki Gaskó István, a szakszervezeti tömörülés elnöke az m1 Ma reggel című műsorában. Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője azt mondta: senki nem tudja bizonyítani, hogy politikai nyomásra hozta volna meg a döntést a rendőrség a szakszervezetek demonstrációjának betiltásáról.

Mint Gaskó István szakszervezeti vezető az MTV-ben elmondta, azért nem demonstrálnak, mert a Liga „tárgyalásban áll” a kormánnyal a Munka törvénykönyve tervezetéről. Már az első tárgyaláson komoly eredményeket értek el, és hamarosan sor kerül a harmadikra. Megállapodtak abban, hogy a Munka törvénykönyvének módosítása a munkavállalók kereseteit nem ronthatja. Keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel kompenzálják az esetleges kieséseket.

A műszakpótlék nem feltétlenül szűnik meg, ami pedig a szabadságokat illeti, a munkavállaló hét nappal rendelkezhet. A munkavállaló kártérítési felelősségnek lesz korlátja, több, mint a jelenleg hatályos, de nem lesz korlátlan – sorolta az eredményeket a Liga elnöke, aki egyébként elfogadhatatlannak nevezte a kormány adóterveit.

Ugyanebben a műsorban Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője azt mondta: senki nem tudja bizonyítani, hogy politikai nyomásra hozta volna meg a döntést a rendőrség a szakszervezetek demonstrációjának betiltásáról. Hangsúlyozta: az 1989-es törvény alapján döntöttek, amely szerinte elavult ugyan, de hatályos, és mérlegelési jogot ad a rendőrségnek.

Arra a felvetésre, hogy a rendvédelmi dolgozók „bohóctüntetését” majdnem ugyanilyen feltételek mellett engedélyezték, Garamvölgyi azt mondta: nincs két egyforma bejelentés nincs, ráadásul a „bohóctüntetésen” nem vettek részt annyian, mint amennyit a mostani demonstrációra vártak.

Nagyítás-fotógalériánk a bohóctüntetésről - kattintson a képre!
Stiller Ákos

Mint arról beszámoltunk: megtiltotta a rendőrség a szakszervezetek szeptember 29-től meghirdetett D-Day elnevezéssel szerveződő sztrájk- és tüntetéssorozatát.

Hivatalosan is bejelentkezett a Rákosrendezőért a Budapesti Közművek

Hivatalosan is bejelentkezett a Rákosrendezőért a Budapesti Közművek

Jött egy új böngésző, ami szól, ha ideje szünetet tartani – és még meditálni is segít közben

Jött egy új böngésző, ami szól, ha ideje szünetet tartani – és még meditálni is segít közben

Lövöldözés volt egy svéd iskolában, öt embert meglőttek

Lövöldözés volt egy svéd iskolában, öt embert meglőttek

Csak húst, vajat és rengeteg sajtot evett egy férfi, gyorsan meg is lett az eredménye – sárgás elváltozások jelentek meg a bőrén

Csak húst, vajat és rengeteg sajtot evett egy férfi, gyorsan meg is lett az eredménye – sárgás elváltozások jelentek meg a bőrén