szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy 15 céget magában foglaló csoport, köztük vezető német és osztrák energiavállalatok, közös levelet intézett az Európai Bizottsághoz, amelyben kifejezi aggodalmát az EU soros elnökségét januártól ellátó Magyarország bizonyos válságkezelési lépései miatt.

A Reuters által szerdán megszerzett levelet olyan cégek vezetői írták alá, mint az Aegon NV, az Allianz SE, az ING Group NV, az RWE AG, az EnBW AG, az E.ON AG, a Deutsche Telekom AG, és az OMV AG.

"A magyar kormány legutóbbi döntéseiben azt látjuk, hogy hajlandóság mutatkozik bizonyos szektorok, és különösképpen külföldi társaságok felhasználására a költségvetés kiegyensúlyozása érdekében. Ez kárt okoz a beruházásoknak, kárt okoz az európai belső piac iránti magyar elkötelezettség hitelének" – áll a levélben. A Reuters jelentése szerint a levél bírálta Magyarország új, ad hoc-nak minősített, és a gazdaság különböző szegmenseit érintő adóintézkedéseit.

"Tisztában vagyunk a magyarországi különleges helyzettel, s megértjük hogy az Orbán-kormánynak nagy erőfeszítéseket kell tennie a takarékoskodás érdekében. Ugyanakkor nem tudjuk elfogadni, hogy az új intézkedések elsősorban olyan szektorokat érintenek, amelyek üzletágai csak korlátozott mértékben képesek reagálni, például helyhez kötött infrastruktúrájuk miatt".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Papp László Tamás Vélemény

Megeszi-e a multi reggelire a kisvállalkozót?

Gazdaságunk hazai kis halait momentán nem a multinacionális cápák, hanem a korrupt-pazarló állami rablóhalak veszélyeztetik. Értelmetlen hát ideológiai alapon a helyi vállalkozót a nemzetközi mamutcég, magyar gazdát a külföldi áruházlánc ellen uszítani.

Seres László Vélemény

A Fidesz és a multik: gyűlölet és szerelem

Kormányzati berkekben kétségtelenül fellelhető a szándék, hogy erősítsék a vállalkozásokat, támogassák a külföldi tőkebefektetéseket. Ugyanakkor jelentős befolyásuk van azoknak is, akik idegenkednek a tőzsdétől, a hitelezéstől, gyanakodva szemlélik a külföldi tőke magyarországi befektetéseit, igyekeznek „nemzetinek” tartott szempontok alapján azokat korlátozni, a hasznos, „termelői” és káros, „spekulációs” kapitalizmus között különbséget tenni.

Fürjes Judit Vélemény

Róna Péter: Mire bevezetnénk az eurót, már nem lesz

Mire adoptálnánk az eurót, már a többieknél sem lesz – vélekedik Róna Péter közgazdász (68), aki élesen bírálja a Nemzeti Bank monetáris politikáját, ellenzi az adócsökkentést, és nincs hasra esve a multiktól. Róna Péter 1986-tól 1990-ig a Schroder bankház elnök-vezérigazgatója, 1990 és 2004 között a magyarországi befektetésekkel foglalkozó Első Magyar Alapítvány elnök-vezérigazgatója volt.

hvg.hu Napi merítés

A multik visszavágnak a Fidesznek?

"Ha ők így, akkor mi is így" - ne csodálkozzunk, ha a megsarcolt cégek pontosan úgy fognak viselkedni az állammal és a fogyasztókkal szemben, ahogy az állam most velük. Ennek senki nem fog örülni - olvasható a Véleményvezér blogon.