Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyre nagyobb aggodalommal figyelik a svájci frank erősödését a kis-és középvállalatok is az Ernst and Young kedden publikált felmérése szerint.
A nemzetközi tanácsadó összeállításában szereplő vállalatok 64 százaléka számít e tekintetben a helyzet romlására, míg júliusban arányuk még csak 11 százalék volt. Sőt 2009 február óta először fordult elő, hogy a pesszimisták többen voltak, mint az optimisták. A megkérdezett 300 vállalatvezető közül a júliusi duplája, azaz 60 százaléka mondta azt, hogy a frank erősödése miatt veszteséget kellett elszenvednie.
A gépgyártók szakmai szervezete már a múlt héten megkongatta a vészharangot, mondván, a frank erősödése több kisvállalat létét fenyegeti a gép- és elektromos ipari ágazatban. A svájci kormány már bejelentett egy kétmilliárd svájci frankos mentőcsomagot a leginkább érintett vállalatok számára, de ennek a részletei még kidolgozásra, illetve parlamenti jóváhagyásra várnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.