Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Egy facebookos bejegyzés szerint az átlagos magyar munkavállaló július 1-re letudja az éves bérére eső közterheket, s innentől már az övé, amit megkap. A Pénzcentrum.hu számításai azonban azt mutatják, hogy már múlt hét csütörtök déltől "saját zsebre" dolgozik az átlagos dolgozó.
A Pénzcentrum.hu számításai azt mutatják, hogy az átlagos magyar munkavállaló, aki a KSH adatai szerint 219 400 forint bruttó fizetést kap havonta, már a múlt csütörtök óta magáért dolgozik, nettó fizetéséért, amiből majd ki tudja fizetni az áfát, benzinre literenként 120, ciginként 22, sörönként 38 és felesenként 87 forint jövedéki adót.
Hogy is jön ez ki? A 219 400 forint havi bruttóból 142 995 forintot vihet haza az átlagos dolgozó, de a bérlapon nincs rajta, hogy a munkáltató további 59 238 forintot fizet be az államnak. Valójában a fizetés 50,7 százalékát tehetjük tehát zsebre, ezt lehet szabadon elköltheteni. Ebből ki kell fizeti az áfát, a benzint, cigarettát és alkoholtermékeket terhelő jövedéki adókat. Valójában tehát a teljes munkaköltség elenyésző része marad zsebben.
Az 50,7 százalékos nettó fizetést elköltve persze tovább gyarapíthatja a dolgozó az államkasszát a már említett áfával és jövedéki adókkal. Emellett azt is szem előtt kell tartani, hogy az állam ezekből a bevételekből fizeti az összes közszolgáltatást; az oktatást, egészségügyet, katonaságot, közutakat, nyugdíjakat és egyéb szociális ellátásokat.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.
A Fidesz által rajongott amerikai elnök kritikájával indult a fesztivál. Németh Zsolt azt mondta, nem ukránellenesek, és nem oroszpártiak, sőt: a kormánypárt az EU oldalán áll.
A férfi még gyerekként, 2004-ben vált mémmé.