Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Deloitte Zrt. idén is kiosztotta a legjobb fenntarthatósági jelentésért járó Zöld Béka Díjat, amelyért ezúttal a közép-európai régió hét országából összesen 36 közepes- és nagyvállalat szállt versenybe. A legszínvonalasabb jelentés a szakmai zsűri szerint a Magyar Telekomé volt idén, második és harmadik helyen a Mol Nyrt., illetve a cseh New World Resources jelentése végzett.
A magyar, cseh és litván szakemberek alkotta zsűri értékelése alapján 2012-ben a Magyar Telekom nyerte a Deloitte Közép-európai Fenntarthatósági Jelentés Díját, népszerű nevén a Zöld Béka Díjat. Az első helyért minden eddiginél kiélezettebb volt a verseny, egyértelmű tendencia, hogy egyre több a kiváló tartalmú és minőségű jelentés. A zsűri többségének döntése szerint a Magyar Telekom pályázata kiegyensúlyozottan jó minőségével, minden szempont szerint kiváló tartalmával és színvonalával nyerte el az első helyet.
Az idei elbírálás során a zsűri a hitelességre és az összehasonlíthatóságra fektette a legnagyobb hangsúlyt Reiniger Róbert, a Deloitte Zrt. Környezetvédelmi tanácsadás üzletágának igazgatója. Nagyobb eséllyel indultak ezért a külső fél által hitelesített jelentések, valamint azon pályázatok, amelyek a nem pénzügyi teljesítményüket összehasonlíthatóan, kontextusba helyezve mutatták be. A Zöld Béka Díj több mint tíz évvel ezelőtti alapítása óta a vállalatok jelentési gyakorlatában számos lényeges változás ment végbe, ezekhez igazodva a jelentések értékelési szempontrendszere immár évek óta a régió legtöbb vállalata által irányadónak tekintett Global Reporting Initiative (GRI) jelentéstételi irányelven alapul. Az egy évtizeddel ezelőtt irányadó környezetvédelmi jelentések helyett ma már a legjobb fenntarthatósági jelentések között hirdet győztest a Deloitte.
Örömteli, hogy idén is feltűntek új indulók a mezőnyben, fontos eredmény továbbá, hogy a nagyvállalatok mellett számos kisebb vállalat is igyekezett megmutatni, hogy működése során fontosnak tartja az üzleti fenntarthatóságot. Magyarországon a jelentéstételi gyakorlat fejlettnek mondható, és folyamatos fejlődés jellemző a régió többi országára is. Bizonyos területeken mégis szükség lehet további fejlődésre: a pályázók egy része például a tapasztalatok szerint továbbra sem fordít kellő figyelmet fenntarthatósági teljesítményének iparágon belüli és szélesebb körű összehasonlíthatóságára.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.