Jön a szociális gyümölcslé

Százszázalékos gyümölcslé gyártását tervezi a Kapos Aranya Szociális Szövetkezet, amely uniós forrásból a hátrányos helyzetű településeken a mezőgazdaságon keresztül juttatná munkához a munkanélkülieket és erősítené a helyi termék piacra jutását is - írta a Világgazdaság.

  • hvg.hu hvg.hu
Jön a szociális gyümölcslé

Hatmillió egyszázezer forintba került az a gyümölcslégyártó gépsor, mellyel a Kapos Aranya Szociális Szövetkezet tervei szerint első körben hozzávetőleg napi ezer liter gyümölcslevet állítanak elő - közölte a VG.

A szövetkezet negyvenegymillió forintos uniós támogatást élvező programjának célja, hogy a hátrányos helyzetű településeken, a mezőgazdaságon keresztül jussanak munkához a munkanélküliek, erősödjön a helyi termék piacra jutása, valamint az iránta való kereslet és ezáltal a vidék megtartó ereje is.

A tervek alapján elsőként a kisboltokat célozzák meg a gyümölcslevekkel, de a későbbiekben, ha nagyobb kapacitással bírnak a helyi termékek piacain, illetve az iskolákban is szeretnének megjelenni, valamint bérfeldolgozást is szeretnének vállalni - tette hozzá a lap.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.