Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A francia tőke számára továbbra is vonzó Magyarország, jelentős magyarországi befektetéseket tervez több francia cég.
A francia befektetések a közeli jövőben elsősorban az élelmiszeriparban és az autóalkatrész-gyártás területén várhatóak írja a Napi Gazdaság Online. Az elmúlt évben a Lafarge építőanyag-gyártó cég és a Bonduelle bővítette tevékenységét, az előkészületben levő beruházások közül a lap értesülései szerint a legjelentősebb a Michelin gumiipari óriásvállalat nyíregyházi telephelyének bővítése lesz.
A harmadik legnagyobb befektetőnek számító franciák befektetései az elmúlt évtizedben megháromszorozódtak, a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatok pedig a duplájára, évi 6,3 milliárd euróra nőttek. A Magyar-Francia Gazdasági Kamara friss felmérése szerint 336 francia érdekeltségű cég működik Magyarországon, amelyek együttes árbevétele meghaladja az évi 10 milliárd eurót. A legjelentősebb 25 magyarországi cég között öt francia − Groupama, EdF, Sanofi, Auchan és GDF Suez − található.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.