Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A múlt évi 17 után az idén 15 magyarországi töltőállomását zárja be a Shell, és a megmaradó kutak többségénél megszűnik az éjszakai nyitva tartás – írta a Világgazdaság.
A lap csütörtöki számában azt írta, hogy a szűkülő piac és a kedvezőtlen szabályozási környezet miatt romló üzleti feltételek késztetik a megtakarításra a társaságot, amely az elmúlt három évben veszteséges volt. A takarékoskodás nyomán 2008 óta már több mint ezer munkahely szűnt meg az ország második legnagyobb üzemanyag-kiskereskedőjénél. Az idei évet 230 töltőállomással kezdte a cég, ezt a számot kénytelen tovább csökkenteni.
Erényi Balázs, a Shell Hungary Zrt. igazgatósági elnöke a tevékenységüket nehezítő szabályozók közül kiemelte a válságadót, illetve annak megszűnését követően az újonnan módosított iparűzési adót, valamint a trafiktörvényt.
A lap megjegyzi, hogy a piac többi szereplője is hasonló gondokkal küzd. Az AGIP Hungária Zrt. 190 töltőállomásból álló hálózatának optimalizálásán dolgozik. Az OMV kútjainak száma tavaly 180-ról 170-re csökkent. A múlt év végén 360 hazai töltőállomással rendelkező Mol négy kutat zárt be tavaly, igaz, hamarosan egy új töltőállomást is nyit.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.