Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A Sinia Bútorgyártó Kft. új üzemet hoz létre Bátonyterenyén az ipari parkban 1,7 milliárd forintos beruházásban - jelentette be Joost Vandendriessche, a belga tulajdonú cég ügyvezető igazgatója kedden sajtótájékoztatón.
Bíró Tivadar, a cég általános igazgatója elmondta: a Sinia Kft. jelenleg a salgótarjáni ipari parkban működik, és mivel ott nincs lehetőség a telephely bővítésére, a most épülő bátonyterenyei ipari parkban fejlesztenek.
A földterület megvásárlása, az építkezés, az új ülőbútor család gyártásához kapcsolódó 98 gyártóberendezés és a szoftver összköltsége 1,7 milliárd forint, ehhez 44 százalékos támogatást nyertek a Gazdasági Operatív Program (GOP) pályázatán. A próbagyártást 2014 márciusára, az üzemszerű működés kezdetét áprilisra teszik.
A jelenleg 225 főt foglalkoztató Sinia Kft. 1999-ben kezdte meg működését Salgótarjánban, 2012-ben már 3,6 milliárd forint árbevételt ért el. A gyár bőr- és szövet foteljeit és ülőgarnitúráit Nyugat-Európába, döntően a Benelux államokba és Franciaországba exportálja. A kft. alapítása óta saját fejlesztő részleggel rendelkezik.
Becsó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, a Nógrád megyei közgyűlés elnöke a sajtótájékoztatón a megye 2002-2010 közötti adatait elemezve kiemelte, hogy 2003-tól stagnál a GDP, Nógrád az összes többi megyétől is lemaradásban van. Ez jelentkezik a foglalkoztatási rátában is, ami 2010-re 40 százalék alá esett, mindezzel párhuzamosan pedig egy viszonylag konszolidált 2002-es helyzetből 2010-re a legrosszabb munkanélküliségi mutatókkal rendelkezett Nógrád. Ezért 2010-ben nem is lehetett mást kitűzni, mint a tartós megélhetést biztosító munkahelyteremtést, ehhez pedig már a kormányzattól is megkapják a támogatást - tette hozzá.
Nagy-Majdon József (Fidesz-KDNP), Bátonyterenye polgármestere is azt hangsúlyozta, hogy a választásokon prioritás volt a munkahelyteremtés. 2014-ben másik két cég, az FR3-Technológia Acélszerkezetgyártó Kft. és a Meldetechnik Kft. is megkezdi a gyártást az ipari parkban, ők 37 embernek adnak munkát Bátonyterenyén.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Felütötte a fejét az elégedetlenség a többnyire Brüsszel- és Ukrajna-ellenes, Trump- és Putyin-imádó erdélyi magyar közösségben is – már az Erdélyi Magyar Szövetség és az RMDSZ soraiban is. Miért indokolt a Fidesz retorikájával és eszközeivel küzdeni a Fidesz ellen? Kik alkotják a nagyváradi Tisza Szigetet?