Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A forgalomcsökkenés miatt benzinkutak tucatjait zárják be és kevesebb tart nyitva éjjel – írja a keddi Népszabadság. A Világgazdaság szerint az OMV tavaly óta három töltőállomást zárt be és további kutakon vezette be az éjszakai zárást.
A Népszabadság információi szerint a Shell a már bejelentett 34 helyett 45-50 töltőállomást zár be év végéig, az OMV az elmúlt időszakban már bezárt néhányat, az Agipot üzemeltető ENI pedig most adna túl mintegy féltucatnyi kúton.
Az összeállítás szerint az Agip legforgalmasabb benzinkútjai kivételével szinte mindegyik zárva tart éjjel, a Molnál ez az arány 50 százalék, az OMV- és Shell-kutaknak pedig körülbelül negyede nem üzemel.
A Világgazdaság arról ír, hogy az OMV tavaly óta három töltőállomást zárt be és a korábbi 57 mellett további kutakon is bevezette az éjszakai zárást. A társaság ezt a piaci igények változásaira adott válaszoknak nevezte – olvasható a cikkben.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarországon a nők 60 százaléka túlsúlyos, sokan így mennek neki a menopauza időszakának, amikor a férfiakkal szembeni egészségügyi előnyeik jelentős részét amúgy is elveszítik. Hogyan lehet féken tartani a kilókat, és közben az ingerlékenység, a hőhullámok, továbbá olyan veszélyes láthatatlan tünetek ellen is küzdeni, mint a koleszterinszint emelkedése? Milyen ételekkel lehet nyugodtabb az alvás, és hogyan neveljük rá magunkat a cukormentesebb életre? Erdélyi-Sipos Aliz dietetikust kérdeztük.
A költségvetés csak a legújabb szög az amerikai deviza koporsójában?