Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Magyar Nemzeti Bank 81,78 milliárd forintot állapított meg Növekedési Hitelprogramjából az MKB Bank részére. Az összegen felül, középtávú növekedési stratégiájának keretein belül az MKB további 120 milliárd forintot fordít a kis- és középvállalati szektor finanszírozására.
A kis- és közepes vállalkozások hitelezésében az MKB tekintélyes piaci súlyának megfelelő hitelkeret igénybevételére vállalkozott a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramjából (NHP). „Elsősorban azért örvendetes, hogy a jegybank 81,78 milliárd forintot allokált az MKB-nak a programból, mert ez biztosítékot jelent arra vonatkozóan, hogy az ügyfeleink nagy arányban profitálhatnak az NHP előnyeiből, érdemben csökkenthetik finanszírozási terheiket”– jelentette ki Balássy László, az MKB wholesale, valamint pénz- és tőkepiaci üzletágakért felelős igazgatósági tagja.
A kkv szegmensben az elkövetkező években üzleti aktivitásának fokozását tervező MKB nem csupán arra vállalkozik, hogy a jegybanki programból számára megítélt 81,78 milliárdos keretet folyósítja a kkv-k felé. Ezen felül, középtávú növekedési stratégiájának megfelelően, további 120 milliárd forintot szán saját forrásból a kis- és középvállalatok finanszírozására.
Balássy szerint a jegybanki program és a remélhetőleg újraéledő hitelezés nem önmagában a finanszírozás kedvezőbbé válása miatt előnyös a kkv-nak. Legalább ilyen fontos az is, hogy az így felszabaduló vagy elérhetővé váló források révén juthat majd pénz az elmúlt évek nehézségei miatt háttérbe szorított fejlesztésekre, beruházásokra.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.