szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Két magyar srác építette azt a drónt, amire alapozva filmes vállalkozást szeretnének indítani.

Saját készítésű drónra alapozza induló vállalkozását Epstein Márk és Szép Attila. Terveik szerint hazai és külföldi filmes produkcióknak kívánnak beszállítóként dolgozni. Légi felvételeket, illetve speciális kameramozgatást igénylő jeleneteket vesznek fel, amelyeket saját maguk vágnak „készre” a megrendelő igényei szerint.

A srácok a HVG épületén "mutatták meg", hogy mit tud a drón:

A nyolc rotoros drónt 2,5 millió forintból rakták össze külföldről rendelt alkatrészekből, a munka 9 hónapig tartott. A legdrágább alkatrész a 350 ezer forintba kerülő karbonváz volt, amit egy hazai gyártó megrendelésre készített nekik. A srácok operatőrként dolgoznak, drónos tevékenységüket három hónapja kezdték.

Eddig 3-4 megrendelésük volt, főként a köztévének. Megrendelésenként naponta 100-150 ezer forint a munkadíjuk. Úgy számolnak, hogy a drón 1-1,5 év múlva termelhet hasznot vállalkozásuknak.

Drónselfie az egri várban

A drón vezérlése rádióhullámokkal, a navigálás GPS-el történik. A gép egy feltöltéssel 10 percet képes repülni, és összesen hat akkumulátor áll rendelkezésre a cseréhez. A konkurenciától szerintük abban térnek el, hogy az ő drónjuk – a nyolc rotornak köszönhetően – stabilabb képeket készít, mint a piacon általános 4-6 rotoros gépek.

Szép Attila szerint a drónok alkalmazási területe korlátlan. „A drónok felhasználhatók a természetvédelemben, a katonai repülésben vagy éppen egy tudományos kutatásokban is. Nekem az volt a legfelemelőbb érzés, amikor a barátnőmmel drónselfie-t készítettünk az egri vár bástyáján egy próbareptetés alkalmával” - mondta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!