Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Tavaly kevesebb, mint száz vaterázó adatait kérte ki az online piacteret üzemeltető cégtől a NAV, a felhasználók között ugyanis alig néhányan érik el az adóköteles bevételt az oldalon.
120 vaterázó adatait kérte ki tavaly a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, az online piacteret üzemeltető cég pedig 93 esetben adta ki a felhasználók adatait - írja a Napi Gazdaság.
A lap az oldalt üzemeltető Allegro Group HU Kft. információi alapján azt írja, az aukciós oldalnak 2,5 millió regisztrált felhasználója van, így mindössze minden 28 ezredik felhasználót érintette adóhatósági megkeresés. A cég ráadásul csak abban az esetben adja ki a felhasználók adatait, ha a NAV pontosan be tudja azonosítani a személyes adatok alapján az ügyfelet.
A netes aukciós oldalakon gazdát cserélő áruk után egyébként évente 600 ezer forintig nem kell sem személyi jövedelemadót, sem adót fizetni, a Vatera adatai szerint pedig a felhasználók 97 százalékának netes forgalma nem éri el ezt az értékhatárt. Magánszemélyeknek a 600 ezres értékhatár felett is csak akkor kell adóznia, ha a realizált jövedelem, vagyis a nyereség meghaladja az évi 200 ezer forintot.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A rivális Superman után eljött a Marvel pályamódosításának ideje.
A Fidesz kommunikációs igazgatója mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.