Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Eladja oltóanyag-részlegét és állategészségügyi részlegét is a Novartis.
Alaposan átalakítja termékportfolióját a svájci Novartis gyógyszergyár.
A konszern kedden bejelentette: 7,1 milliárd dollárért (1580 milliárd forint) eladja oltóanyag-részlegét a brit GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszercégnek, állategészségügyi részlegét pedig 5,4 milliárd dollárért (1200 milliárd forint) az amerikai Eli Lillynek.
Megállapodtak arról, hogy a Novartis egy későbbi időpontban 14,5 milliárd dollárért (bő 3200 milliárd forint) átveszi a GSK onkológiai részlegét.
Ezzel egyidejűleg közös vállalkozást hoznak létre a brit céggel nem receptköteles gyógyszerek gyártására.
Az állategészségügyi részleg eladását 2015 első negyedévében zárják le, a GSK-val kötött megállapodásokat 2015. június 30-ig.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.