Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az első három helyezett bármelyikének évi bevétele minimum háromszor akkora, mint Magyarország éves GDP-je.
Nem meglepő, hogy az internetes, telekommunikációs cégek vezetik a világ legértékesebb vállalatainak listáját. A legújabb ilyen lista a Millward Brown éves BrandZ kutatása, amely szerint idén helyet cserélt egymással a Google és az Apple. Az almás cég visszacsúszott a második helyre, a Google lett az első. Előbbi értéke "csak" 147 milliárd dollár, míg utóbbi 158 milliárd. Érdekesség, hogy mindkettejük korábbi, évtizedekre visszamenő konkurenciája, a hetvenes évek hierarchikus vállalati kultúráját – többek között vállalati himnuszokkal – képviselő IBM, továbbra is tartja magát a harmadik helyen.
Ha szeretne más érdekes hírről is olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.