Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Három szakaszon épít a magyarországi vasúti hálózatba Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszert (ETCS) a Siemens. Ez kéne mindenhova, csökkenhetne a menetidő is.
A Siemens három megrendelést kapott Magyarországról jelző és vezérlő technológia szállítására. A vállalat Budapest külvárosát, Ferencvárost és a kis kelet-magyarországi várost, Gyomát összekötő vonal két szakaszát - a Monortól Szajolig és Szajoltól Gyomáig terjedő szakaszokat - szereli fel ETCS 2-es szintű szintű berendezésekkel. Ugyanilyen rendszert telepít a Ferencvárost az attól nyugatra elhelyezkedő Székesfehérvárral összekötő harmadik szakaszon is.
A mintegy 60 millió euró értékű uniós források felhasználásával megvalósuló beruházást a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. által kiírt közbeszerzési pályázaton nyerte el a Siemens. A három szakaszt várhatóan 2015 végén adják majd át.
Az ilyen berendezést használó vonatvezető az utasításokat közvetlenül a vezetőfülkében elhelyezett kijelzőre kapja, ami azt jelenti, hogy a nyílt pályán nincs szükség jelzőkre. Ennek az az előnye, hogy a vonat azonnal felgyorsíthat, amikor a kijelző megállj!-ról szabadra vált, különben pedig a vonal következő szakaszátadási pontjánál le kellene fékeznie. Így akár 300 km/h sebesség is elérhető, ugyanakkor nagyobb lesz a vonal kapacitása is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.