Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Érdekes kísérlet keretében mutatja be a Startupdate, hogy miként lehet ugyanabból a kiindulópontból ugyanazokat a lépéseket téve teljesen összezuhanni, illetve sikeres exit nyomán Hawaiin tölteni legalább félévet számítógép nélkül. Figyelem, ez csak egy fiktív kísérlet, játék a lehetőségekkel. Tanulságosnak azonban roppant tanulságos.
A Startupdate már sok veszélyre felhívta a figyelmet és sok-sok technikát közzétett, mégis a magyar startupok tekintetében ugyanazok a hibák köszönnek vissza állandóan. A Startupdate két fiktív startup naplóját közli – egy magyar és egy amerikai mentalitású startup 35 hónapjáról. Két képzeletbeli tech startup, melyek ugyanazt csinálták és ugyanarról álmodtak, csak épp más mentalitással kezdtek hozzá.
A két vállalkozás fejlődési stációit időbeli sorrendbe rakva a párhuzamok megvilágítanak néhány összefüggést. A szöveg persze tele van túlzásokkal és sarkításokkal, a jó-rossz karikatúra megvilágosító szándékú használata miatt. De nagyon tanulságos.
További részletek itt olvashatók. Kattintson!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.