Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Baldauf László "bizonyos szerveződéseket" sejt a Facebookon meghirdetett bojkott mögött, és nem érti, mi motiválja a szervezkedőket "a hangulatkeltésben". Reméli, hogy nem a magyar láncoknál dolgozó 77 ezer alkalmazott állását akarják veszélyeztetni – tette hozzá. A bojkott szervezői a Facebookon válaszoltak a CBA-elnöknek. Mint írták, a tömeges elbocsátás most éppen nem a magyar üzletláncok alkalmazottait fenyegeti.
Baldauf László, a CBA elnöke nagyinterjút adott a csütörtöki Magyar Nemzetnek.
Az interjúban arról is kérdezték, mit szól ahhoz, hogy a vasárnapi zárva tartás támogatása, illetve a magyar láncoknak kedvező politikai környezet miatt bojkottot hirdettek ellenük (illetve a Coop és a Reál üzletláncok ellen is). "Nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy bizonyos szerveződések ilyen méltánytalan, rosszindulatú támadást intéznek a hazai tulajdonban lévő üzletek ellen" – mondta erre Baldauf.
A CBA-vezető nem érti, hogy a bojkottálókat mi motiválja "a hangulatkeltésben", milyen céljaik vannak. Baldauf reméli, hogy nem a magyar hálózatokban dolgozó 77 ezer dolgozó munkahelyét akarják kockáztatni. "Rájuk is gondolni kellene" – fogalmazott.
Baldauf László szerint elhibázott privatizációs lépések vezettek odáig, hogy a magyar piacon rendkívüli a multik túlsúlya. Úgy véli, a nemzetközi láncok a forgalom 65-70 százalékát tudhatják magukénak, miközben tőlünk nyugatabbra ilyen nem fordulhat elő. Mindenhol ügyelnek rá, hogy a szolgáltató és a kiskereskedelmi szektor nagyrészt hazai vállalkozások kezében legyen, nálunk viszont "súlyos mértékű a kiszolgáltatottság" – mondta a CBA elnöke.
Hozzátette, ő nem versenyellenes, de támogat minden olyan kezdeményezést, amelynek eredményeként magyar vállalkozások válnak meghatározóvá.
Reagáltak a bojkott szervezői
A bojkott szervezői Facebook-oldalukon reagáltak Baladauf nyilatkozatára. "Az motivál minket, hogy miközben a CBA tövig benne van a Fideszben, a Fidesz a CBA monopol helyzetét próbálja elérni törvényekkel, ez pedig a politika és a gazdaság összefonodásának olyan szintje, ami elfogadhatatlan" – írták.
Hozzátették, ők pontosan azt szeretnék, ha nem rúgnának ki senkit. A kirúgás réme most nem "a 77 ezer CBA-alkalmazottat", hanem a többi cég, például a Tesco, Spar alkalmazottait fenyegeti. Ha a kormány visszavonja az áruház-felügyeleti díj emelését és a többi a CBA-nak kedvező intézkedést, például senkit nem fognak kirúgni" – írták a bojkottot hirdető csoport Facebook-falán.
Múlt kedden Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter benyújtott az Országgyűlésnek egy olyan törvénytervezetet, amellyel gyakorlatilag – a plázastoppal, illetve az élelmiszer-felügyeleti díj jelentős emelésével karöltve – ellehetetlenítenék az Auchan, Tesco, Spar, a Metro vagy az Aldi működését.
A külföldi hátterű hiper- és szupermarketláncoknak a legnagyobb csapás talán az lenne, hogy 2018-tól nem működhetne olyan nagy – évi legalább 50 milliárd forint árbevételt elérő – élelmiszerlánc, amelyik papíron két éven keresztül veszteséges vagy nem termel nyereséget. Ilyen most a külföldiek közül a Penny kivételével mindegyik.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A Meta több száz tiszás Facebook-csoportot törölt a múlt héten. Ezúttal technikai hiba állt a háttérben, de mi történhet, ha a két oldal elkezdi egymás ellen felhasználni, hogy a platform bárkit letilthat?
Az Európai Parlament vitát tartott a Pride-ról, amelyen több mint 70 képviselő személyesen is részt vett.
Az amerikai elnök 50 százalékos vámot lengetett be, amit a brazil államfő, Luiz Inácio Lula da Silva az ország igazságügyi rendszerébe való beavatkozásnak minősített és ellenvámokat ígért.
Egy korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter. Ugyanakkor nagyon jó ürügy lehet arra, hogy Putyin rákenje a felelősséget másokra a kurszki betörésért.