Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Február 13-ig jelentkezhet arra az üzletfejlesztő programra, melynek célja, hogy a hazai vállalatokat Szingapúrba repítse és segítsen termékeikkel vagy szolgáltatásaikkal betörni a dél-kelet ázsiai piacokra. A kiválasztott cégek költségeinek jelentős részét az Európai Bizottság állja. Elsősorban a környezetkímélő technológiákhoz kapcsolódó tevékenységet folytató vállalatok jelentkezését várják.
A program célja, hogy meghatározott iparágban tevékenykedő európai cégeknek - elsősorban KKV-knak - segítséget nyújtson abban, hogy termékeikkel vagy szolgáltatásaikkal megjelenjenek a dél-kelet ázsiai piacokon, új befektetői kapcsolatokat létesítsenek, illetve személyesen is találkozhassanak potenciális ázsiai üzleti partnereikkel. A kiválasztott cégek költségeinek jelentős részét az Európai Bizottság finanszírozza, és segíti őket a programra történő felkészülés teljes folyamatában is. „A programba beválasztott vállalatok egy üzleti hétre utazhatnak Szingapúrba, opcionálisan választható kétnapos látogatással Vietnámba. A résztvevő cégek Szingapúrban szakmai kiállításon vehetnek részt, emellett különböző üzleti előadásokra, szakmai konferenciákra és a kapcsolatépítést segítő hivatalos fogadásokra is meghívást kapnak majd.” – mondta a Márkus Csaba, a Deloitte Zrt. Kutatás-fejlesztési és Állami támogatások üzletágának igazgatója
A harmadik üzleti hétre a környezetkímélő technológiákhoz kapcsolódó tevékenységet folytató vállalatok jelentkezését várják, elsődleges fókusszal a környezetvédelemmel és vízgazdálkodással foglalkozó vállalatokra. A program másodlagosan a hatékony energiafelhasználással (ebben az esetben a helyszín Szingapúr) illetve a megújuló energiával (Szingapúr és Vietnám helyszínekkel) foglalkozó vállalatokra fókuszál. Jelentkezni és a feltételekről tájékozódni itt tud.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.